SON DAKİKA
reklam
reklam

İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi’nde sempozyum heyecanı

Eklenme Tarihi: 28 Eylül 2017, Perşembe - 10:00   Okunma Sayısı: 74878

İSTANBUL

İstanbul’da 14-17 Eylül 2017 tarihleri arası İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşen  İSAF Güvenlik Zirvesi-Fuarı çerçevesinde İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi tarafından gerçekleştirilen ‘İş Sağlığı Profesyonelleriyle Buluşuyor-2017’ sempozyumu sektörde  bilgi paylaşımı açısından önemli bir eksikliğin giderilmesine de önemli katkılar sağladı. Sempozyumun açılışını Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Çalışanların Sağlığı ve Güvenliği Dairesi Başkanı Dr. Ahmet Özlü, İstanbul İli Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Uzm. Dr. Yakup Çağ ve Hastane Yöneticisi Dr. Mustafa Özdemir tarafından beraber  yapılan sempozyumda birçok konu  da ele alındı. İş sağlığı profesyonelleri tarafından hastanenin daha etkin kullanımı, hastaneye hasta yönlendirme yöntemleri ve meslek hastalıkları hakkında profesyonellerin öneri ve talepleri interaktif bir toplantıda zaman sınır olmaksızın tartışıldı. Sempozyumun tüm sunumları iş sağlığı profesyonellerinin kolay ulaşımı açısından İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi web sitesinde yayınlandı.
İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi Yöneticisi Dr. Mustafa Özdemir; “İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi 40 yıllık geçmişinde İş Sağlığı ve Güvenliği alanında geniş kurumsal bilgi birikimi sağladı.”
Sempozyumun gerçekleştirilmesinde büyük rol oynayan İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi Yöneticisi Dr. Mustafa Özdemir; birim olarak verdikleri hizmetleri sempozyumda anlattı. İş sağlığı alanının işçi, işveren taraflarının tümüne açık hastane hizmetlerini tanıttığı konuşmasında Özdemir; özellikle risk değerlendirme ve danışmanlık gibi koruyucu sağlık hizmetlerine öncelik verdiklerini kaydetti. Dr. Özdemir, halkın ve çalışanın sağlığının korunmasında, mesleki-çevresel hastalıkların, iş kazalarının önlenmesinin önemini ve İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi’nin üstlendiği rolü de konuşmasında özetledi.
İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi Yöneticisi Dr. Mustafa Özdemir sempozyumun düzenlenme gerekçesini ise şöyle anlattı: “İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi 40 yıllık geçmişinde İş Sağlığı ve Güvenliği alanında geniş kurumsal bilgi birikimi sağlamıştır. İstanbul İli Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğinin bünyesinde geçtiğimiz beş yılda teknik ve bilimsel çalışmalarını sürdürmüştür. 2015 yılında hedeflemiş olduğumuz İş Sağlığı ve Güvenliği profesyonelleri bilgi alışverişi sağlayacak platformlar oluşturma amacımız doğrultusunda, stant açıp sempozyum düzenledik. İş Sağlığı alanında ilk endüstriyel Biyokimya Laboratuvarı, Psikoteknik Laboratuvarı, Denge Laboratuvarını kuran hastanemiz öncü rolünü 1976 yılından bu yana kesintisiz hizmetleriyle sürdürmektedir. İşverenlerin işyerlerindeki iş sağlığı sorunlarının çözümünde ortağı olan hastane çalışanların mesleki etkenlerden kaynaklanan sağlık sorunlarında yoğun başvuru alıyor. İstanbul Meslek Hastalıkları Hastanesi, meslek hastalıklarının tanı ve tedavisi dışında çağdaş koruma anlayışıyla hareket etmeyi amaçlaması nedeniyle diğer hastanelerden oldukça farklı bir yapıya da sahip. İşyerlerinde, çevresel etkilenmelerin yaşanması durumunda sahada numuneler alınması, araştırmalar yapılması, risk değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri yürütülmesi gibi diğer hastanelerden farklı hizmetler verilmektedir.” 

Editör: SİNAN ERDOĞDU

reklam alanı

YORUMUNUZU BIRAKABİLİRSİNİZ

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Merhaba Sevgili Okurlarım..


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam