SON DAKİKA
reklam
reklam

'Gönül Belediyeciliğine İhtiyaç Var'

Eklenme Tarihi: 22 Şubat 2019, Cuma - 10:41   Okunma Sayısı: 92429
AK Parti İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım Maltepe’den Seslendi “Bizim bu ülkenin bayrağıyla, toprağıyla sorun olmayan herkesin başımızın üstünde yeri vardır. Ama bu ülkeyi bölmeye çalışanlarla, terörle işbirliği yapanlarla bizim işimiz olmaz.”

İSTANBUL

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım 20 Şubat Çarşamba gününü Maltepe’de geçirdi. Bizlerin de gazetemiz adına takip ettiği bu programa ilgi oldukça  yoğun olurken her iki partinin örgütleri ve vatandaşlar Binali Yıldırım’ı yalnız bırakmadılar. 

Yıldrım’ın yoğun olan programı sabah saatlerinde Zümrütevler Mahallesinde Zümrüt Çiçek Taksi Durağı'nı ziyaret etmesiyle başladı. Binali Yıldırım burada taksicilerle çay içip, sohbet etti ve durağa gelen telefonu açarak bir müşteri ile konuştu. Müşteriden aracı istediği adresi alan Yıldırım, müşteriye kendisini tanıttı.

Müşteriyle Yıldırım arasında gülümseten diyalog

Binali Yıldırım taksi durağında müşteriye, "Ben Binali Yıldırım. Memnun oldum. Taksi durağındayım. Telefonu ben açtım. İyi günler diliyorum" dedi. Binali Yıldırım'ın vatandaşlarla bu sıcak sohbetine, taksi durağında bulunanlar gülümsemeler ve alkışlarla destek verdi.

Yıldırım daha sonra, taksi durağından anons geçerek, taksiyi müşterinin adresine yönlendirdi. Taksi durağının dışında bekleyen Murat Çelik isimli bir vatandaş ise taksi durağını arayarak, Binali Yıldırım ile görüşmek istediğini söyledi. Murat Çelik ile önce telefonda konuşan Binali Yıldırım, vatandaşı taksi durağına davet etti. Taksi durağına gelen Murat Çelik sohbet eden Yıldırım, "Bravo seni, tebrik ediyorum. Zeka bu işte" diyerek espri yaptı. Yıldırım, taksi durağında bulunanlarla hatıra fotoğrafı da çektirerek, taksi durağından ayrıldı.

AK Parti İstanbul Kadın Kolları Kurucu Üyesi Fatime Yılmaz’a son görevini yapan Binali Yıldırım MHP Standını ziyaret etti ve vatandaşlarla sohbet etti

Öğlen namazını Maltepe Merkez Cumhuriyet Camisinde kılan Yıldırım, daha sonra rahatsızlığından dolayı vefat eden AK Parti İstanbul Kadın Kolları Kurucu Üyesi Fatime Yılmaz'ın cami avlusunda kılınan cenaze namazına katıldı. Aileye başsağlığında bulunan Binali Yıldırım, daha sonra tabutu omuzladı.

Cenaze törenine Cumhur İttifakı'nın Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan ile AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikci ve çok sayıda kişi katıldı. Cami önündeki MHP seçim çadırını ziyaret eden Binali Yıldırım, bazı vatandaşlarla sohbet etti, fotoğraf çektirdi.

AK Parti Maltepe İlçe Başkanlığı’nı ziyaret eden Yıldırım’a vatandaştan yoğun ilgi

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmaları kapsamında daha sonra AK Parti Maltepe İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

Binali Yıldırım’a Cumhur İttifakı’nın Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan ile AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikci, Milliyetçi Hareket Partisi Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu ,AK Parti Maltepe İlçe Yönetimi, AK Parti Maltepe Kadın Kolları Başkanı Sevim Çelik Koçyiğit ,MHP Maltepe Kadın Kolları İlçe başkanı Didem Çakmakçı ve Maltepe Belediyesi Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyeleri Adayları da eşlik etti.

 

Cumhur İttifakı MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan: “Sizlerin de yüzünü güldüreceğiz.”

“Hizmet kervanında yola koyulduk” şeklinde sözlerine başlayan Cumhur İttifakı MHP Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan, “Bu anlamda bizim 44 yıllık Maltepe geçmişimizi çok kıymetli Maltepeliler bilir.” dedi. Baykan, “Sayın Binali başkanımızın, Maltepe’ye ilişkin de çok özel çözüm getirici hizmet projeleriyle birlikte inşallah sizlerin de yüzünüzü güldüreceğiz.” dedikten sonra hizmet konusunda kararlı olduğunu ifade etti.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım “Maltepe’nin gönül belediyeciliğine ihtiyacı var. Maltepe’de belediyecilik artık neredeyse unutuldu değil mi? Artık kepengi kaldırıp ‘bismillah’ deme vakti geldi mi?”

Burada parti önünde toplanan vatandaşlara konuşan Yıldırım, dün (19 Şubat Salı) Eyüpsultan’da ‘bismillah’ diyerek sefere çıktıklarını hatırlattı.

Bugün gönül belediyeciliğini anlatmak için Maltepe’de olduklarını belirten Yıldırım, ”En çok da Maltepe’nin gönül belediyeciliğine ihtiyacı var. Maltepe’de belediyecilik artık neredeyse unutuldu değil mi? Artık kepengi kaldırıp ‘bismillah’ deme vakti geldi mi? 31 Mart’ta Ahmet Baykan kardeşimizi belediye başkanı yapacak mıyız ? İnşallah Ahmet Baykan’la beraber kayıp yılları da biz de birlikte telafi edeceğiz ve Maltepe hak ettiği güzelliklerle, hizmetlerle tekrar buluşmuş olacak.” diye konuştu.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, ideolojiyle, ayrımcılıkla, boş laflarla ülkeye hizmet olmayacağını dile getirerek,  sözlerine şöyle devam etti:

”Bunun en güzel örneğini sizler biliyorsunuz. 16 yıldır liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’la bu yola çıktığımız ilk günden beri Türkiye’nin her köşesini imar ettik, kalkındırdık, yolları böldük, hayatları birleştirdik, yolları böldük milleti birleştirdik, yolları böldük gönülleri birleştirdik. Yolları böleriz ama Türkiye’yi böldürtmeyiz, bunu herkes böyle bilsin. Onun için Cumhur İttifakı var. Cumhur İttifakı’nda vatanını, milletini canından daha önemli bilen vatan sever insanlar var. Bu ülke hepimize yeter. 780 bin kilometrekare vatan toprağında Türkiye’nin her köşesinden, her renginden, her etnik grubundan insanların kardeşçe yaşadığı, en büyük düşmanımız olan iç ve dış bölücülere karşı bir olacağız, beraber olacağız, kardeş olacağız, birlikte Türkiye olacağız.

Kürt’üz, Türk’üz ama Türk milletiyiz. Hira Dağı kadar Müslüman, Tanrı Dağı kadar Türk’üz. Bizim bu ülkenin bayrağıyla, toprağıyla sorun olmayan herkesin başımızın üstünde yeri vardır. Ama bu ülkeyi bölmeye çalışanlarla, terörle işbirliği yapanlarla bizim işimiz olmaz.”

Binali Yıldırım’dan vatandaşlara deprem dönüşümü mesajı ”Deprem dönüşümünü hiç geciktirmeden tamamlayacağız.”

Maltepe’ye ellerini boş gelmediklerini belirten AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Maltepe’nin kayıp yıllarının telafi edilmesi gerektiğini vurguladı. Yıldırım, uzun zamandır Maltepe’de neler yapılabileceğini, neye ihtiyacı olduğuna çalıştıklarını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Maltepe’nin imarla ilgili sorunları devam ediyor mu? Depremle ilgili sorunları devam ediyor mu? Sabah Zümrütevler’deydik. Orada hemşehrilerimizle görüştük, sorunlarını dinledik. Allah korusun, bir deprem olacak. Bunu hepimiz biliyoruz ama o depreme hazır olmamız lazım. Yeşil alanımız, depremde toplanma alanlarımız bile yetersiz. Deprem riskine karşı yenilenmesi gereken binalarımız var. İnsan hayatından daha önemli bir şey var mı? O halde deprem dönüşümünü hiç geciktirmeden tamamlayacağız.”

 

 

”Türkiye’nin ulaşımını çözen İstanbul’un ulaşımını mı çözemeyecek”

Maltepe’de belediyecilik hizmetinin uzun zamandan beri tatil edildiğini belirten Yıldırım, ”Her tarafta yollar çamur, çukur, kirlilik almış başını gitmiş. Ne yapacağız? Cumhur İttifakı Adayı Ahmet beyle beraber hızlı şekilde ele ele vererek yılların kayıplarını telafi edeceğiz. Biz bunu Türkiye’de yaptık, Maltepe’de mi yapamayacağız. Daha alasını yaparız.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, bir yandan projelere başlayacağını ve Maltepe’nin kaderini değiştirecek hizmetleri vatandaşlarını ayağına getireceklerini vurgulayarak, sözlerine şöyle devam etti:

”Maltepe’nin diğer ilçelerde olduğu gibi en önemli sorunu trafiktir. Trafik çilesini, çileden zevke dönüştürecek, trafik problemini asgari düzeye indirecek çalışmaları bir bir planladık. Bunun için 10 kilometrelik Bostancı-Göztepe arasındaki tünel buranın trafik yükünü alacak. Bunun çalışmalarını başlatıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Maltepe’de 9 tane trafiğin kilitlendiği nokta var, kavşaklar var. Bunların hepsi çalışıldı

Bunları tek tek alt üst geçitlerle, kavşaklarla trafiğin tıkanan damarlarını açmış olacağız. Mesela ikinci çok büyük sorun otopark. Yolların yarısı duran arabalarla dolu. Dolayısıyla trafik çalışmıyor. O halde Maltepe’de 28 otopark yapacağız. Toplam 6 bin 500 aracı sokaklardan çekmiş olacağız. Böylece sokaklar akan trafiğe kalmış olacak. Efendim bunlar nasıl yapılacak… Türkiye’nin ulaşımını çözen İstanbul’un ulaşımını mı çözemeyecek. Hava yolunu halkın yolu yapan, bölünmüş yollarla ülkeyi donatan, hızlı tren hayalini gerçeğe dönüştüren, deniz taşımacılığını denizci ülke, denizci millet rüyasını gerçek yapan, İstanbul’un trafik sorununu mu çözemeyecek. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır.”

Yıldırım, Maltepe’nin değerine değer katacak Yeşil A projelerinin olduğunu ve bu projenin denizle yeşili birleştiren bir proje olacağını anlatarak, sözlerini şöyle tamamladı:

”Yani ormanlardan denize iniş veya buralardan yeşil alanlara ulaşım. Bunlardan bir kaç tanesinden bahsedeyim. İki tane var Maltepe ilçesinde. Bu yeşil vadi, yeşil koridor projesinden iki tane var. Birisi Yalı- Cevizli – Esenkent’ten geçecek. Diğeri Marmara Eğitim Köyü’ne kadar gidecek, orada birleşecek. Aynı zamanda Bostancı’dan başlayıp Sancaktepe’yi, Maltepe’yi birleştiren diğer bir tane daha var. Bunların tamamı 40 kilometreyi buluyor. Bunlar esasında daha önce dere olan vadiler. Ancak yapılaşmadan dolayı bu dereler artık kaybolmuş ve özelliği yitmiş. Bunları tekrar ihya edeceğiz. Ortada su akacak, iki yanında yürüyüş, bisiklet yolları olacak, yeşillik ağaçlar olacak ve bu şekilde yeşille maviyi buluşturacağız. Bunun devamında mahalle parkları var en az 500 metrekare olmak üzere. Mahallelerde parklar, semt parkları, ilçe meydanları, millet bahçeleri ve millet kıraathaneleri olacak. AK Parti bu güne kadar ne dediyse onu yapan partidir. Yapamayacağımız hiçbir şeyin de millete sözünü vermedik.”

Yıldırım, konuşmasının ardından AK Parti Maltepe İlçe Binasına ziyarette bulundu. Burada AK Parti Maltepe Kadın Kolları Başkanı Sevim Koçyiğit ve AK Parti Maltepe Kadın Kollarınca çiçeklerle karşılanan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım burada partilerle ve vatandaşlarla konuştu, dertlerini dinledi.

Maltepe Trabzonlar Derneği’nin programına katılan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım   "Aday olduğum günden beri gözlerim açık İstanbul'u dinliyorum. İstanbul deyip geçmeyelim, İstanbul Türkiye'nin özeti."

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Maltepe Trabzonlular Derneği'nin düzenlediği yemek programına Cumhur İttifakı'nın Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan ile birlikte katıldı.  Programa katılanlar arasında  Trabzonlu iş adamları, ilçede yaşayan kanaat önderleri, AK Parti ve MHP Maltepe ilçe yöneticileri, Maltepe Belediyesi Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyeleri Adayları ve AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu da katıldı.

Burada konuşma yapan Maltepe Trabzonlular Derneği Başkanı  ve Maltepe Belediyesi Cumhur İttifakı Belediye Meclis Üyeliği Adayı Kamil Karabak, AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Zorluoğlu ve Cumhur İttifakı'nın Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan’ın kısa selamlama konuşmalarının ardından ise AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım katılanlara bir konuşma yaptı.

Yıldırım, burada yaptığı konuşmasına kendisinin de fahri bir Trabzonlu olduğunu vurgulayarak başladı ve "Aday olduğum günden beri gözlerim açık İstanbul'u dinliyorum" dedi. Binali Yıldırım'ın bu sözleri salondan büyük alkış aldı.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım sözlerine şöyle devam etti ; "Bu sabah Adalar programımız vardı. Trabzon milletvekilinin uçağı nasıl geç kaldıysa, azizliğe uğradıysa biz de Adalar'a gidemedik. Eğer Marmaray olmasaydı, Avrupa yakasına kimse gidemezdi. Sadece Üsküdar'a güdenleri yağmurdan kurtarmıyor, sis olunca yollarına hiç aksamadan devam edebiliyorlar. Marmaray açıldı, 'Üsküdar'a giderken adlı da bir yağmur' türküsü de rafa kalktı. İyi ki Marmaray var, Allah yapandan, yaptırandan razı olsun" şeklinde konuştu.

Yıldırım, Trabzon'a çok sayıda uçak gittiğini ve yolcu sayısının 4,5 milyon olduğunu ifade ederek Trabzon Havalimanı içinse  ''Kapasitesi yetmiyor. 3,5 milyon yolcu kapasitesi vardı. Geçen sene bin uçak doğrudan yurt dışına uçuş yaptı. 2008'de Trabzon'un terminalini yeniledik. Şimdi o da yetmiyor, Trabzon'a ikinci bir pist lazım. Onun için de çalışmalar sürüyor. Eskiden Trabzon Havalimanı vardı. Şimdi Ordu-Giresun var. O da 1,5 milyondan fazla yolcu ağırladı, yetmiyor. Artvin-Rize arasına da yeni bir havalimanı yapıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Cumhur İttifakının aynı zamanda istiklalin ve istikbalin teminatı olarak kurduklarının altını çizerek sözlerine şöyle devam etti, " Yolları böleriz, Türkiye'yi böldürtmeyiz. Herkes böyle bilsin. Cumhur İttifakı demek, mesele memleket meselesiyse gerisi teferruat demektir. Bayrak, toprak, millet, devlet; bunlar bizim vazgeçilmezimiz. Bunların pazarlığı olmaz, bunlar bizim istiklalimizin ve istikbalimizin teminatıdır. Bu bayrak için nice canlar feda oldu.  En son 15 Temmuz. O geceyi hatırlayın. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bir sözüyle meydanları doldurduk mu, alçaklara, FETÖ'cülere gereken dersi verdik mi? O gece bayrak inmedi, ezanlar dinmedi. Kadınıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla orada herkes vardı. Partisiz, partili düşüncesi ne olursa olsun 'mesele memleketse gerisi teferruattır' diye herkes o meydanları doldurdu. İlk defa Türkiye'de silahlı darbe girişimine karşı halkın gücü tankın gücünü yenmiştir.''

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım , Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde  her zaman insanların hayatlarını kolaylaştırmak ve iş dünyasının önündeki engelleri kaldırmak için ellerini taşın altına koyduklarını söyleyerek , ''İstanbullular bize destek, görev verirse bu mübarek, müjdelenmiş şehrin belediye başkanı olunca hep beraber İstanbul'u dünyanın parmakla gösterilen şehirleri arasına çıkaracağız. İstanbul deyip geçmeyelim, İstanbul Türkiye'nin özeti.'' derken Ulaştırma Bakanlığı döneminde yapılan çalışmalarından ise şu cümlelerle bahsetti.

''Bugün dünyanın yedinci, Avrupa'nın ikinci büyük havayolu şirketi Türk Hava Yolları. İflasın eşiğinde olan bir şirketi bu hale getirdik. Şu anda dünyanın en fazla noktasına uçan hava yolları Türk Hava Yolları, 316 noktaya uçuyor. Uçak sayısı 55'ti, şu anda 500. İşte hizmet, işte sonuç. Toplam 33 milyon insan uçakla seyahat ediyordu, şimdi 200 milyon. O yüzden dünyanın en büyük havalimanının İstanbul'da yapılması tesadüf değil. Bunlar bir hesap kitap sonucu ortaya çıkan bir şey. Efendim İstanbul'a ne yapıldı diye konuşanlar var. 7 tepeli İstanbul'a 7 tane marka proje yaptık Cumhurbaşkanımızla beraber. Dünyanın en büyük havalimanı, Yavuz Sultan Köprüsü, Marmaray, Avrasya Tüneli, İstanbul-Ankara hızlı treni, İstanbul-Bursa otoyolunu yaptık ve İzmit Körfezi'nde Osmangazi Köprüsü'nü yaptık. Dahası var, devam ediyor. Kuzey Marmara Otoyolunu yapıyoruz, 350 kilometre. Bir ucu Tekirdağ'da, bir ucu Sakarya'da. Bittiğinde İstanbul'un 3 tane çevre yolu olacak. Bütün transit trafik o yola kayacak ve İstanbul'da büyük bir rahatlama olacak.''

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım konuşmasının devamında ise Maltepe’nin  de çeşitli sorunlarına eğilerek , "İstanbul'un en büyük problemlerinden bir tanesi yeşil alan, aynı zamanda deprem riskine karşı insanların toplanacağı alanlar. Şu anda 2 bin hektar alan var. En az 2 bin hektar daha toplanma alanına ihtiyacımız var. Bazı ilçeler var Maltepe kadar şanslı değil, bir karış yeşil alanı yok. Allah göstermesin bir deprem olduğunda insan kurtaracağınız, toplayacağınız bir alan yok. Bütün bunları inşallah yapacağız. Bunlarla ilgili bir sorunumuz yok. Maltepe'de çok güçlü bir adayla seçime giriyoruz. Ahmet Baykan kardeşimiz sizin evladınız, Maltepe'nin evladı. Sokak sokak, mahalle mahalle her yeri bilir. İnşallah 31 Mart'ta onu Maltepe'nin başına getireceğiz değil mi?" diye konuştu.

“14 seçim tuş oldular, 15'inde de tekrar umutlandılar.”

Binali Yıldırım rakiplerine de bazı göndermelerde bulunarak , "İlk defa yerel seçimlere bir ittifakla gidiliyor. Bu bir ilk, daha öncesi yok. Cumhur İttifakı var, Millet İttifakı var. Hangi ittifakta kimlerin olduğunu sizler biliyorsunuz. Burada teferruata girecek değilim. Kimin, kiminle birlikte olduğunu görüyorsunuz. Bizim Milletimizi asildir, basiretlidir, ülkemizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine yan bakanlara asla geçit vermez. Onun için bu her ne kadar yerel seçimse de, yenilen pehlivan güreşe doymazmış misali 14 seçim tuş oldular, 15'inde de tekrar umutlandılar. Buradan bir şey çıkar mı? Maltepe'den bunlara ekmek çıkar mı?” diye konuştu

“Şimdi bunlar bir laf tutturmuşlar, ortaklar 'Mart'ın sonu bahardır'. Bunların içine doğdu herhalde, Mart'ın sonunda bahar olacak, baharın oğlu Binali Yıldırım da başkan olacak"  diyen AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın konuşması sık sık alkışlarla kesildi.

 

MHP Maltepe İlçe Örgütünü ziyaret eden AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım: “Cumhur İttifakı'nın başladığı yer 15 Temmuz gecesidir.”

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım daha sonra MHP Maltepe İlçe Başkanlığı'nı ziyaret etti. Binali Yıldırım’ı kapıda MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, Milliyetçi Hareket Partisi Maltepe İlçe Başkanı Mesut Kamburoğlu ile çok sayıda partili karşıladılar. Yıldırım'a Cumhur İttifakı'nın Maltepe Belediye Başkan Adayı Ahmet Baykan ile AK Parti Maltepe İlçe Başkanı Mehmet Erikçi de eşlik ettiler.

Parti binasında bir konuşma yapan Binali Yıldırım, MHP ile bir yola baş koyarak yürüdüklerini söyleyerek girilen yoldan beraber netice alacaklarını belirti ve ''İnandık, inanmak başarmanın yarısıdır. Diğer yarısı da gayrette bitiyor. Bizim görevimiz sefere çıkmak. Zafer Maltepe halkınındır. Zafer İstanbulluların desteğidir. Rabbimizin yardımıyla gerçekleşecektir.'' diye konuştu.

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Cumhur İttifakı'nın seçim öncesi kurulmuş bir ittifak olmadığını anlatarak sözlerine şöyle devam etti:

''Cumhur İttifakı'nın başladığı yer 15 Temmuz gecesidir. 15 Temmuz gecesi o alçaklar harekete geçtiğinde görüştüğüm ilk kişi Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. İkinci arayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli olmuştur. O gece söyledikleri çok anlamlıdır. 'Sonuna kadar arkanızdayız, ne lazımsa yapacağız, bu bayrak inmeyecek, bu ezanlar dinmeyecek' demiştir. O gece o şanlı direnişi birlikte gerçekleştirdik ve daha sonra Yenikapı ruhu 7 Ağustos'ta mahşeri bir kalabalığa tabii Cumhurbaşkanımız, biz, Sayın Bahçeli, Sayın Kılıçdaroğlu da katıldı. Ama ondan sonra hattan çıktı. Olsun, biz doğru bildiğimiz yoldan kararlı bir şekilde devam ediyoruz. Ondan sonra Anayasa değişikliği, halk oylaması oldu. Onun üzerine 24 Haziran seçimleri oldu. Elhamdulillah hepsinden de yüzümüzün akıyla çıktık. Şimdi ilk defa yeni sistemin yerel seçimlerinde de Cumhur İttifakı birlikte seçime giriyor. Tabii karşısında da bir ittifak var. Milletimiz herkesi dinleyecek ölçecek, biçecek, kararını verecek. Biz diyoruz ki; eğer mesele memleket meselesiyse gerisi teferruattır. Cumhur İttifakı'nın anlamı budur.''

Türkiye'nin sadece Türkiye'nin geleceği için değil gönül coğrafyasındaki 1 buçuk milyon mazlum ve mağdur insanın hamisi olduğunu dile getiren ve bundan dolayı Türkiye'nin üzerine oyunlar oynandığını anlatan AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, konuşmasında şunları kaydetti:

''Allah'a şükür bölücü terörün de beli kırıldı. FETÖ terör örgütünün de gereği yapıldı, mahkemeler yapıyor. 22 Mayıs 2016'da başbakanlık görevini devraldığımda ilk söylediğim şey 'milletimiz merak etmesin, bu PKK belasını Türkiye'nin gündeminden çıkartacağız.' Çıktı mı? Çıktı. Şimdi artık öyle rahat rahat ellerini, kollarını sallayarak eylem yapamıyorlar. Çünkü dedik ki; 'savunma değil taarruz esasına göre mücadele yapacağız.' İçeride, dışarıda mağaralarda, dağların arkasında, derelerde nerede olursa olsun bulduk etkisiz hale getirdik. İşte Afrin harekatı işte Cerablus, El-bab harekatı... Oradan milletimizin başını ağrıtan bu alçak terör faaliyetlerini sona erdirmek için yapılan çalışmalardı. İnşallah oralar temizlendi. Oraya 320 bin ölümden kaçan Suriyeli döndü, yerleşti. Diğerleri de gidecek. Burada misafir onlar. Geçici koruma verdik onlara. Şimdi Fırat'ın doğusunda sıra. Fırat'ın doğusu da temizlendiğinde geçip gidecekler. Hiç kimsenin kendi vatanı kadar, kendi toprağı kadar değerli bir şeyi yoktur. Ne kadar rahat olursanız olun. Vatan gibisi yoktur, vatan anadır, vatan istiklaldir, istikbaldir. Gençlerimiz, evlatlarımızın geleceğidir. Bağımsızlığın kıymetini ancak esaret altına girenler anlarlar. Ama dünyada esaret altına girmeyen tek ulus vardır o da Türk milletidir. Yine başkalarını da esaret almayan tek ulus vardır; onlar da Türklerdir. Ne esaret altına girmiş, ne de esaret altına almış. Böyle bir asil milletin evlatlarıyız.''

 

 

 

Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: SİNAN ERDOĞDU

reklam alanı

YORUMUNUZU BIRAKABİLİRSİNİZ

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Merhaba Sevgili Okurlarım.


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam