SON DAKİKA

“O Gece”

ÖZEL HABER

Reklamcılar Derneğinde Yeni Dönem

Eklenme Tarihi: 12 Mart 2019, Salı - 10:12   Okunma Sayısı:
Reklamcılar Derneği'nin 35'inci, Reklamcılık Vakfı'nın ise 29'uncu Olağan Genel Kurulu 7 Mart'ta gerçekleştirildi.

İSTANBUL

Olağan Genel Kurul toplantıları sonucunda iki yılda bir yapılan seçimlerle yeni yönetim kurulları  da belirlendi. Reklamcılar Derneği 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Volkan İkiler, Reklamcılık Vakfı 15. Dönem Başkanı ise Ömür Kula oldu.

Reklamcılar Derneği 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Volkan İkiler: “Bu bir bayrak yarışı.”

Reklamcılar Derneği'nin 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Volkan İkiler, Reklamcılar Derneği Yönetimi'nin bir bayrak yarışı olduğunu, herkesin aynı takımda, aynı hedef için koştuğunu, Nil Bağcıoğlu'ndan kuvvetli bir altyapı devralarak, yeni yönetimle birlikte bu koşuyu devam ettireceklerini söyledi. En önemli hedeflerinin "Sektörün nasıl büyüyeceği, ajanslar için reel büyümenin nasıl sağlanacağı" olduğunu belirten İkiler, 16 kişiden oluşan yeni yönetim kurulunun; büyümeyi yapısal biçimde ele almak üzere Medya Komitesi, Yaratıcılık Komitesi, Bağımsız Ajanslar Komitesi ve Yüksek Danışma Kurulu olmak üzere dört oluşumun çalışmasını öngördüğünü sözlerine ekledi.

Reklamcılık Vakfı 15. Dönem Başkanı Ömür Kula “Devraldığımız mirası geliştireceğiz”

Reklamcılık Vakfı yönetimini Lize Karaboğa'dan devralan Ömür Kula da, büyümenin en önemli bileşenlerinden birinin yetenek olduğunu, devraldığı mirası geliştirerek, yeni nesli heveslendirmek, sektör çalışanlarını güçlendirmek üzere farklı kategorilerde eğitim sürekliliğini ve yeniliğini hedeflediklerini belirtti.

Reklamcılar Derneği 17. Dönem Yönetim Kurulu üyeleri

Yeni dönemde Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu’nda görev alacak asıl üyeler şöyle:

Volkan İkiler

Arzu Ünal

Banun Erkıran Çıtak

Burcu Kayımtu

Serkan Parker

Alemşah Öztürk

Ela Gökkan Savcı

İnanç Dedebaş

Yiğit Kariş

Reklamcılar Derneği Yönetim Kurulu’nda yedek üye olarak görev alacak isimler:

Cüneyt Devrim

Emine Çubukçu

İrem Öğüdücü

İsmail Bayazid

Mehmet Özkanoğlu

Ömür Kula

Özlem Öğüt

Reklamcılar Derneği Yüksek Danışma Kurulu ise Volkan İkiler, Nil Bağcıoğlu, Jeffi Medina, Cem Topçuoğlu, Demet İkiler, Yiğit Şardan ve Faruk Kaptan’dan oluşuyor.

Reklamcılık Vakfı 15. Dönem Yönetim Kurulu Üyeleri

Yeni dönemde Reklamcılık Vakfı Yönetim Kurulu’nda görev alacak asıl üyeler şöyle:

Ömür Kula

Aslıhan Anarat

Yeşim İpek

Arda Erdik

Atakan Kural

Serhat Akkılıç

Reklamcılık Vakfı Yönetim Kurulu’nda yedek üye olarak görev alacak isimler:

Murat Bodur

Melda Barkın

Sami Basut

Ahmet Bora Hızal

 

Reklamcılar Derneği 17. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Volkan İkiler Hakkında

Reklam hayatına Pepsi Cola markası için Ajanstek’te müşteri temsilcisi olarak başlayan İkiler sonrasında Cenajans/Grey’de Arçelik ve Koç Holding markalarıyla pazarlama iletişimi

yolculuğuna müşteri direktörü olarak devam etti. Cenajans/Grey’in 1996 yılında British American Tobacco ile 6 ülkede başlattığı agresif operasyonun takım lideri oldu. Sonrasında Güzel Sanatlar Bates’te önce Tofaş/Fiat marka direktörü, ardından New Business ve İş Geliştirme Direktörü ve Yürütme Kurulu Üyesi oldu. Migros, Milliyet, Koçbank, Gillette, Beko gibi markalarla çalıştı.

1999’da Concept’i kurdu. Yerli ve yabancı kurumsal değerli markalara ekibiyle  birlikte yaratıcılık ve etkinlik ödülleri sahipliği sıralamasında yıllardır üst sıralarda yer alan İkiler halen  ilk günkü heyecanla hizmet vermeye devam ediyor.

Reklamcılık Vakfı 15. Dönem Başkanı Ömür Kula Hakkında

1981 İzmir doğumlu. Sabancı Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu.  Master’ını Sabancı Üniversitesi Görsel Tasarım ve İletişim Bölümü’nde yaptı. Reklamcılığa RPM Radar’da müşteri ilişkileri ve stratejik planlama departmanlarında başladı. Ardından 4 yıldan uzun süre DDB İstanbul’da Stratejik Planlama Direktörü olarak çalıştı. 2011 yılında sektör değiştirerek Finansbank’a geçti. Sosyal medya ve müşteri deneyimi tasarımından sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptıktan sonra, Enpara.com markasının ürün/iş geliştirme ve iletişiminde sorumlu müdür olarak projenin tüm süreçlerinde yönetici olarak rol aldı.

2013 yılında Tribal Worldwide İstanbul’un genel müdürlüğünü yapmaya başlayan Kula; 2017 yılından bu yana da R/GA İstanbul Direktörü olarak görevini sürdürmektedir. Hızlı tüketimden Finansa değinn Effie alan birçok case’de imzasını attı.

 

 

Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: SİNAN ERDOĞDU

reklam alanı

YORUMUNUZU BIRAKABİLİRSİNİZ

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Yeşim Demir'le Rüya Yorumları


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam