SON DAKİKA
reklam
reklam

İletişimin altın değerleri

Eklenme Tarihi: 4 Nisan 2021, Pazar - 17:42   Okunma Sayısı: 48582
İş dünyasının ve iletişimcilerin heyecanla beklediği Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödül Töreni’nde kamu ve özel sektör kurumları ile genç iletişimciler ödül için yarıştı

 

İletişim sektöründe 49’uncu yılını kutlayan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD); bu yıl 19’uncusu gerçekleştirilen, iş dünyasının ve iletişimcilerin heyecanla beklediği Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödül Töreni’nde ödüller sahiplerini buldu. 19. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Töreni; Opet Petrolcülük, Sanko Holding, Turkcell, Türk Telekom ve Zorlu Holding’in katkılarıyla gerçekleştirildi. 19’uncu Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri, Covid-19 önlemleri kapsamında gerçekleştirilen törende açıklandı.

Sürdürülebilirlik konusuna vurgu yapan TÜHİD Yönetim Kurulu Başkanı Gonca Karakaş,

“Halkla ilişkiler sektörünün ülkemizdeki en önemli etkinliğinde gerek fiziksel gerekse online şekilde bizlerle birlikte olan herkese, heyecanımızı paylaştığınız için TÜHİD Yönetim Kurulu adına teşekkürlerimizi sunuyorum. Bugün dünya, büyük ve hızlı bir dönüşüm içinde. Üretim süreçleri, çalışma şekilleri, tüketici tercihleri, kısaca her şey değişti. Sürdürülebilirlik ve dijital dönüşüm gibi, geçen 10 yılın öne çıkan trendleri daha da yükseldi. Böylece bizler, iletişim sektörünün profesyonelleri olarak; içinden geçtiğimiz bu dönüşüm sürecindeki rolümüzü, daha iyi bir dünyanın inşasına katkı sağlamak için değerlendirebiliriz. Bizler; gezegenimizin ve doğal olarak insanlığın geleceği için sürdürülebilirlik konusunda treni yakalayabiliriz. Buna yürekten inanıyorum. İletişim danışmanları olarak bizler biyo çeşitliliği sürdüren, tek yuvamız olan dünyayı koruyan ve ona değer veren bireyler olacağımıza söz veriyoruz” açıklamasını yaptı.

 

Üç yüz proje katıldı

  19 . Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri’ne kamu ve özel sektör kurumları ve genç iletişimciler, 21 ana ve 27 alt kategoride 300 yakın proje ile başvuruda bulundular. Ayrıca, TÜHİD-KAGİDER iş birliğiyle 2017 yılından itibaren verilen TÜHİD-KAGİDER 1e1 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü’nün yanı sıra İletişim Duayenleri Betûl Mardin ve TÜHİD Kurucusu Prof. Dr. Alâeddin Asna adına takdim edilen, “Betûl Mardin Geleceği Şekillendiren Liderler Ödülü” ve “Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü” de sahiplerine verildi. Ayrıca, UNDP Özel Ödülü de dokuzuncu defa takdim edildi. Ayrıca, Altın Pusula'da bu yıldan itibaren Hedefler için İş Dünyası Platformu - Business For Goals ile Business for Goals – B4G Özel Ödülü takdim edildi. B4G Özel Ödülü, tüm kategorilere yapılan başvurular arasından, ekonomik, sosyal, kültürel, toplumsal ve çevresel sürdürülebilirlik kriterlerini en iyi ele alan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları ile uyumlu iş modeline örnek projenin sahibi kuruma veriliyor.

 

 

 

 

 

Projeler büyük ödül için yarıştı

 19 . Altın Pusula Büyük Ödülü’nün sahibi, Opet Petrolcülük’ün “Opet Arkeo-Köy Tevfikiye Projesi” oldu. Betûl Mardin Geleceği Şekillendiren Liderler Ödülü, Dr. Nazan Ölçer’e takdim edilirken TÜHİD’in Kurucusu Prof. Dr. Alâeddin Asna’nın mesleki değerlerini ve vizyonunu yaygınlaştırmak amacıyla verilen Alâeddin Asna Kurumsal Sorumlulukta Tutarlılık ve Süreklilik Ödülü ise ‘Opet Arkeo-Köy Tevfikiye Projesi’ ile Opet Petrolcülük’e verildi. TÜHİD - Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı – UNDP iş birliğiyle bu yıl dokuzuncusu verilen ‘UNDP Özel Ödülü’ de “Yerküreye Saygı” projesiyle Sompo Sigorta’nın oldu. Hedefler için İş Dünyası Platformu/ Business For Goals iş birliğiyle 19. Altın Pusula itibariyle verilen B4G Özel Ödülü ise Hayatı Aydınlatan Kadınlar Projesi ile Günsan Elektrik’in oldu. Ayrıca, TÜHİD ve KAGİDER-Türkiye Kadın Girişimciler Derneği iş birliğiyle bu yıl dördüncü kez verilen ‘TÜHİD-KAGİDER 1e1 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ Ödülü’nün sahibi de Boyner Grup’un “Boyner Grup 8 Mart Kampanyası” projesi oldu.

 

TSPB düzenlediği kongre ile ödül aldı

 

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB), 2019 yılında gerçekleştirdiği dördüncü Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi ile Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülü’nün sahibi oldu. Dünyadan ve Türkiye’den ünlü uzman ve liderlerin konuşmacı olduğu 4. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’ni sermaye piyasaları, finans ve iş dünyasının temsilcilerinden oluşan 6 binin üzerinde kişi izlemişti. Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği, “Dönüşüm” temasıyla düzenlediği 4. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi’nde, etkinlik ve medya ilişkilerinde gösterdiği başarı nedeniyle TÜHİD tarafından düzenlenen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödüllerinin sahibi oldu. İki gün boyunca devam eden Kongre’de 28 panelin yanı sıra 32 farklı başlıkta eğitim programı düzenlenmişti. 19. Altın Pusula ödülü, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Genel Sekreteri İlkay Arıkan’a verildi. İlkay Arıkan ödülü çözüm ortakları Sevent Etkinlik Prodüksiyon ve Arkhe İletişim Danışmanlığı ile beraber aldıklarını, 8 aylık yoğun çalışma ve büyük emeklerle düzenlediklerini 4. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi ile ödül aldıkları için büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Arıkan, 4. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi kapsamında etkin bir iletişim ve medya ilişkileri politikası izlediklerini belirtti. Arıkan, “Paydaşlarımız olan başta T.C. Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi, Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul Grubu olmak üzere ulusal ve uluslararası kamu temsilcileri, bankalar, aracı kuruluşlar, portföy yönetim şirketleri, yatırım ortaklıkları, halka açık şirketler, sigorta şirketleri, üniversiteler (bilim insanları ve öğrenciler), sektör liderleri ve dönüşümün farklı adımlarındaki liderlerinin kongrede sunduğu bilgi ve deneyimlerinin toplumun geniş kesimlerine ulaşması için çalıştık. Kamu ve özel sektör kurumları, sivil toplum kuruluşları ve akademinin dahil olduğu 130 kişilik gönüllü bir ekiple içeriklerimizi belirledik. Aldığımız bu ödül de başarımızı tescillemiş oldu” dedi.

 

 

 

 

 

 

Hayatı Aydınlatan Kadınlar projesine ödül

 

Günsan Elektrik, elektrik sektöründe kadınları iş hayatına kazandırmak adına hayata geçirdiği “Hayatı Aydınlatan Kadınlar” Projesi ile 19.Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Business for Goals kategorisi ödülünün sahibi oldu. İletişim dünyasının en prestijli ödüllerinden biri kabul edilen ve 21 ayrı kategoride değerlendirilen Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri, pandemi sebebiyle bu yıl hibrit online gerçekleştirildi. Günsan Elektrik, erkek egemen elektrik sektöründe kadın iş gücü ve fırsat eşitliğini merkeze alan projesi Hayatı Aydınlatan Kadınlar ile törenden Altın Pusula ödülüyle döndü. İş dünyasının ve sektörün önemli isimleri, akademisyenler ile iletişimcileri bir araya getiren törende Günsan Elektrik ve PR Ajansı Aristo İletişim adına ödülü Günsan Elektrik Pazarlama İletişim Müdürü Tuba Gençay aldı.

 

Proje kadınların sesi oldu

 

Elektrik sektöründe kadınlar için yeni çalışma alanları yaratmak, sektörde kadınların da var olabileceğini göstermek ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen kadınların sesi olabilmek için başlatılan proje, sektöre kadın elektrik ustaları kazandırdı. Kendi imkanlarıyla elektrik dükkânı açan Hanife Kaymaz’ın ilham kaynağı olduğu proje, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü–İŞKUR Sancaktepe Hizmet Merkezi iş birliği ile 2019 yılında hayata geçirildi. Projeye katılarak 3 ay boyunca 508 saatlik süre boyunca teorik ve uygulamalı eğitim gören kadın elektrik usta adayları, Kuvvetli Akım Tesisatçısı Kurs Bitirme Belgesi alarak hayallerine kavuştu. Eğitimi başarıyla tamamlayan 13 kadından 8’i Günsan’da işe başladı. Bir diğer mezun Hülya Çınar ise kendi dükkanını açtı.

 

Algılara meydan okuyan kadın ustalar

 

Sektörün en değerli ödüllerinden birini almanın mutluluğunu dile getiren Günsan Elektrik Pazarlama Direktörü Alişan Çapan; “Günsan olarak erkeklerin ağırlıkta olduğu elektrik sektörümüzde, kadın-erkek fırsat eşitliğine katkı sağlayacağına inandığımız projemizin ödülle taçlandırılmasından gurur duyuyoruz. Katılımcı, kapsayıcı, toplumsal cinsiyet eşitliğini esas alan, kadınların sesinin daha güçlü çıktığı bir ekosistem yaratmayı amaçlıyoruz. Projemizin aynı zamanda toplumsal algıları, mesleki klişeleri ve kadına atfedilen rolleri değiştireceğine inanıyoruz. Bu hassasiyetle çalışmaya, ilham veren ödüllü işlere imza atmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki dönem projemize farklılıklar getirerek daha birçok kadına ilham olması amacıyla yaygınlaştırmayı hedefliyoruz” dedi.

Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: MURAT İLTER

reklam alanı

YORUMUNUZU BIRAKABİLİRSİNİZ

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Merhaba Sevgili Okurlarım. 


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam

sinop emlak sinop pansiyon sinop günlük kiralık daire sinop web tasarım güneş paneli güneş enerjisi güneşten elektrik üretme