SON DAKİKA

ÖLÜM VAR MURAD YOK

Köşe Yazarı: Çağnur HATİPOĞLU   Eklenme Tarihi: 6 Ağustos 2018, Pazartesi - 10:26   Okunma Sayısı:

 

Evet aynen bu başlıktaki gibi söylemişti şimdi  hayatta olmayan kayınvalidem yani annem. Bakıyorum da şu yalan dünyada inanın bir gün murad, gün görmek ve de mutlu olmak yok. Aşkı buluyorsun, ailenden veya sevdiklerinden kopuyorsun, parayı buluyorsun aşkı ve zamanı kaybediyorsun. Sonra bir gün tamam herşey güzel olacak galiba diyorsun hem parayı hem gençliğini hemde kendini kaybediyorsun. Tek başına kalınca ahh bu kadar yıl nasıl geçti diyorsun. Ne yılları ne de o günleri geri getiremiyorsun.

 

YAŞAYARAK DEĞİLDE...

 

Evet keşke insan hataları yaşayarak değilde önceden uyarı sisteminin devreye girmesiyle öğrense ne güzel olurdu. Geriye baktığımda birçok hatamı acı çekmeden, içim cızlamadan atlatırdım. Her zaman söylediğim bir söz vardır. O da büyüyecek! O da akıllanacak! derim. Herkesin aklının başına geleceği, ben ne yaptım diyeceği kısacası büyüyeceği bir an gelecek. Ki bende de öyle oldu. Belki çok geç belki kayıpların yerini dolduramayacak ama inanın herkes bir gün büyüyecek. Hayatta insanın karşılaşacağı en büyük silah olan vicdan azabı ile burun buruna gelecek.

 

HALALARA SELAM OLSUN

 

Evet hayatın hep pis evleri olduğu aşikar fakat biz gönül penceresinden güzel evleri de görebiliriz. Benim hayatta iki tane halam var. Özellikle biri beni büyüten, annem kızdığında beni eteğine saklayan, ağladığımda kucağına alan, annen yine yumurta yedirmiş benim kızıma, yumurta kokuyor diyen, elimi sımsıkı tutarak gittiği her yere beni götüren, en önemlisi kötü günümde hep yanımda olan bir Nevin halam var. Bir kız çocuğu için hala ve babaanne çok özeldir. Bende bir hala olarak fındığım için aklımı oynatabilirim. Evet şimdi kendimi kaybedeceğim bir tatlı kızım daha geliyor dünyaya. Ben artık iki yeğenimin halasıyım. Hoşgel halasının kızı. Sağ ol Çağnur’un Nevin halası.

reklam

HABER ARŞİVİ


Yeşim Demir'le Rüya Yorumları


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam