SON DAKİKA
reklam
reklam

KADIN STRES TOPU DEGİLDİR

Köşe Yazarı: Ayşegül Nevin KAPLAN   Eklenme Tarihi: 13 Kasım 2018, Salı - 10:27   Okunma Sayısı:

Neden dışarıda  yada işlerinde kızıpta olmayacak bireyden den dolayı el kaldırıyorsunuz.

O kadın değilmidir ki sabahtan akşama kadar sizin için ugraşan sizlere dünyalar güzeli çocuk vereren.

O kadın değilmidir ki sizi dünyaya getiren

Geceleri uykusuz kalan  hasta olduğunuzda sabahlara kadar başınızda bekleyen, sizleri okutup büyüten bir anne yada bir kadın sizler için hayatını sizlere adayan. Her türlü ihtiyacınızı karşılayan, sizlerin mutluluğu için çalışıp didinen.

Peki ne bu şiddet bu celal biraz sinirlerinize hakim olun. Olamıyorsanız öfke kontrol merkezlerine gidin yardım alın. Ne evlatların nede siz kocaların kadına el kaldırmaya hakkı yoktur. Sorun ne olursa olsun. Çünkü kadın stres topu degildir.

İşte bu yüzdendir kızlarını okutun ekmeklerini ellerine alsınlar, birer meslekleri olsun ki onlara el kaldıran erkeklere boyun eğmesinler bir tokat bin tokattır izin verirseniz arkası gelir. Buna izin vermeyin.

Diyeceksiniz ki Benin eşim laftan anlamıyor  yada sözümü dinlemiyor, yine elkaldırma yerine onunla mutsuz musun yollarını ayırın ne siz nede eşiniz mutsuz olsun. Kaba kuvvetle bir yere varamazsınız. Ya katil olursunuz yada yediği dayakla canına tak der o katil olur. Bu tip saglıksız şeylere hiç gerek yok. Hani derler ya bekara karı veya koca boşamak kolaydır. Bu söze çok kişi kızar ama doğru, mutsuzsan evlilik yürümüyor çocukları da mutsuz ediyorsanız oturup konusun ya devam edin yada herkes kendiyoluna gitsin. Kadın sığınma evleri mağdur kadınlarla dolu, neden çünkü okumamış yada hiç bir işte çalışmamış yada tehdit altındalar.

Anneler, babalar kızlarınızı evlendirdiniz  onu sahipsiz bırakmayın arayıp sorun kadın evden gelinlikle çıktıysa kefenle size geri gelmesin. Abileri kardeşleri yargılamadan infaz etmeyin çünkü o sizin kardeşiniz.

Siz o dünyaya geldiğinde ne çok sevinmişti iz evladım oldu anne oldum diye annelik kızını yada oglunu evlendirene kadar değil, ömrünüzün sonuna kadardır.

Bu ara çok duyar oldum  annesini döven  yada öldüren, siz kimsiniz ki anneye el kaldırıyor, yada onu öldürüyor, Kimsiniz bu hakkı kimden alıyorsunuz bu ne cesaret, sizi karsılıksız bir sevgi ile büyüten anneye bunu nasıl yapıyorsunuz.

Anneler babalar kızlarınızı okutun kendilerinin bir mesleği olsun olsun ki hiç bir zaman acınacak bir durumda   olmasın.

Kadına şiddete bir son verilmesi dileğiyle  hoşça kalın.

 

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Yeşim Demir'le Rüya Yorumları


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam