SON DAKİKA
reklam
reklam

Hayat bazen Bir omuza yaslanmak,bir limana sığınmak kadar güven ister.

Köşe Yazarı: Selami BALTAOĞLU   Eklenme Tarihi: 2 Nisan 2019, Salı - 11:01   Okunma Sayısı:

İnsanın zorladığı zorda kaldığı bunaldığı anlar vardır ya herkesten/her şeyden kaçmak saklanmak istediği, kendine bile tahammülsüz olduğu zamanlar, ne yapacağını şaştığı durumlar ve bu durumlarda ise sığınmak istediği güvenebileceği güvenle yaslanabileceği bir omuz ve sığınabileceği bir limana ihtiyaç duyar,hah işte o zaman yapılan iştir Bir insana sığınmak bir limana sığınmak gibi bir liman bulmak

Sen çıldırma eşiğindeyken bir insan vardır yakınlarda (yakınlarda dediysek kendine yakın hissedersin dünyanın öbür ucunda da olabilir kendisi, yanı başında olsa daha iyidir ama optimal koşullar tutturulamıyor her zaman) durulacak bir limandır, rahatlatır.
bazısı haz etmez bir insana sığınmak tan çünkü zayıflıklarınla/yanlışlarınla/doğrularınla savunmasız ortalıkta olursun sığınma ihtiyacı doğduğu anda.  güven sorunu da yaşıyorsan anlatmaz bırakmazsın kendini kimsenin yanında, bölünür bin parça olursun... Sığınma ihtiyacı duyduğunda da dönersin içine kendine sığınmaya çalışırsın, kaçarsın herkesten.

İşte o an vardır ki kimseye halini anlatamaz kendini kimseye duyuramazsın

Bu durumlarda ,ise eğer sığındığınız insan sizin dostunuz, aileniz değil de sığındığınız dönemde sevgiliniz olmuş ise belki de aslında asla sevdiğiniz / sevgiliniz ve sevdikleriniz  insan olamamasına neden olacak durumdur. 
zira bir insanı sevilen/sevdiğiniz insan kılan bir sürü motive  söz konusudur. her insanın karşısındaki insanla beraber olma / onu sevme nedenleri çok farklıdır. ve nedenler dönem içinde değişir / gelişir. ancak sığınma ile başlayan ve en önemli motivasyon  bu  ilişkiler asla devam etmez.

Zira sığınılmasına neden olunan durumlar zaman içinde elbet geçecek ve geriye belki ne yapacağınızı bilmediğiniz bir insan kalacaktır. üstelik bu insan size sığındığınız kötü günlerin hatırlatıcısı olacaktır ki kimse bunu hatırlamaz.
elbet sevdiğimiz insanlara sığınırız, belki en çok sığınırız. ama sevdiğimiz insanlara sığınmak ile sığındığımız insanları sevmek arasında fark büyüktür. ve yukarıdakiler bu bakış açısı ile Değerlendirilmiştir. Örnek vermek gerekirse;

(Ne sığınacak bir liman arıyorum nede geziye çıkacak bir gemi, aradığım tek şey huzur bulabileceğim bir okyanus) işte hayat böyledir dostlar bir geminin bir limana sığınması kadar önemlidir yaşam güven ister tutku ister sevgi ister ve hep güvenle güvenilir bir limana sığınmak ister.
Tüm insanlığın güzel dostluklarla kalması sığınabileceği sevdiklerinin hem yanında olması dileklerimle,

Tüm okuyucularıma Sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Yeşim Demir'le Rüya Yorumları


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam