SON DAKİKA
reklam
reklam

800 bin euroluk ölümden dönüş!

Köşe Yazarı: SELAHATTİN DEMİREL   Eklenme Tarihi: 17 Eylül 2020, Perşembe - 09:25   Okunma Sayısı:

Yazı için bilgisayarın başına geçtiğimde zihnim her zaman olduğundan daha karışıktı. Bir yazıyı yazabilmek için bazen karışık bir zihin, derli toplu hâlinden çok daha yararlı olabilir. Olacak mıydı peki, başlayacaktım yazmaya:

Fransa’da yaşayan bir yurttaşımızın yaşadığı hadiseyi iki gün önceki haberlerde okumuştum. 14 Nisan 2015’te yaşanan olay, Fransız halkının ve basınının oldukça ilgisini çekmiş, ülkemiz haber ajanslarında da zannederim, böylelikle görülmüş.

Oyonnax kasabasında yaşayıp bir fabrikada işçilik yapan Ispartalı Turan Bekar, çiçekçilik yapan eşine de yardım ediyordu. Bir gün eşinin söylediği adrese buket götürmek için yola çıktığında yolda başına gelecekleri bilmiyordu.

Mezarlığın önünde kendisini bekleyen müşteriyi arabasına aldığında onun isteğiyle orman yoluna devam etti ve şunları yaşadı:

"Müşteri, yol boyunca rahatsız olduğunu söyleyerek karnını tuttu ve kimsenin olmadığı bir yerde arabayı yol kenarına çekmemi istedi. Arabadan tam ineceğinde gizlediği bıçakla bana saldırmaya başladı ve ben o an büyük bir şok yaşadım.

“En az 12 kez bıçaklandım, boynuma saplanan bıçağın demiri kırıldı. Kendimi savunmaya çalıştım, tek istediğim olay yerinden kaçmak ve hayatımı kurtarmaktı."

Olayın bundan sonrası daha ilginç gelişecekti. Ormanlık alana girip kaçmaya başlayan Bekar, orman yolundan geçen arabalardan yardım istemeye çalıştı.

Önüne çıktığı araba, Bekar’ın üzerine doğru hızını artırarak geldi ve bacağına çarptı. Turan Bekar, kendini bıçaklayan adamı arabanın içinde gördüğünden emindi, böylece ikinci defa ölümden dönmüştü.

12 bıçak darbesiyle çok fazla kan kaybetmesine rağmen pes etmeden kendi gayretiyle çevredeki otele ulaştığında Bekar için kurtuluşun yolu açılmıştı. Hastaneye kaldırılıp yoğun bakıma alındığında ne eşinden ne de çocuklarından kimse yanına gelmedi.

Kim öldürtmek istedi?

“Buraya kadar yaşananlarda ne var?” denebilir. Asıl hikâye bundan sonra başlıyor.

Turan Bekar’ı bıçaklayan Kemal Çoban, kiralık katildi ve onu kiralayan, Bekar’ın 20 yıllık karısı Ayten Yalçın’dı!

Ayten Yalçın, dayısının oğlu Bekar’la 17 yaşında evlenerek Fransa’ya taşınmıştı. Bu işi tek başına planlamamış, ağabeyi Engin Yalçın’dan ve arkadaşı Murat Civil’den de yardım almıştı.

Yapılan planlar sonunda kiralık katil, 8 bin euroya cinayeti işlemeyi kabul edecekti.

Neden öldürülmek istendi?

Peki, bir kadın 20 yıllık eşini neden öldürtmek isteyebilir? Saymaya kalkınca akla pek çok neden gelebilir, hele bir insan şaşırmaya görsün, değil mi? Aslında bunun cevabını ölümden kıl payı dönen Turan Bekar daha ilk bıçak darbesiyle vermiş:

"Karnıma bıçak saplandığında, 800 bin euro için olduğunu anlamıştım, başka bir sebep olamazdı."

Karısının olaydan iki gün önce Bekar’a yaptırdığı 800 bin euroluk hayat sigortası, yerini kiralık katil aşamasına bırakacaktı.

2015’te yaşanan bu olayın mahkemesi 4 sene devam etti ve “ana azmettirici” olduğu gerekçesiyle Turan Bekar’ın eşi Ayten Yalçın’a 18 yıl, işbirlikçi abisi Engin Yalçın'a 16 yıl, suç ortakları arasında arabuluculuk yapan Murat Civil'e 13 yıl ve cinayete teşebbüs eden “kiralık katil” Kemal Çoban'a 16 yıl hapis cezası verildi.

Hakkındaki bazı iddialara karşı “eşine şiddet uygulayan ve esrar kaçakçısı” biri olarak gösterilmeye çalışıldığını savunan Turan Bekar yaşadıklarını şöyle açıklıyor:

“O gece 12 bıçak darbesi aldım, bana arabayla çarptılar, ölümden döndüm. Ben bu insanlara ne yaptım ki anlamıyorum. Güzel bir ailemiz vardı, güzel bir evimiz vardı, her şeyimiz vardı. Ama yetmedi karıya, daha da istiyorum ve en son 18 yıl hapis cezası aldı.”

Uzun yıllar Fransa’da yaşamasına karşın Isparta şivesinden ödün vermeyen Bekar’ın bu sözleri beni biraz hüzünlendirdi. Şu anki tek istediğiyse koruyucu aileye verilen 10 yaşındaki kızının velayetini almak ve hayatına, kaldığı yerden çalışarak devam etmek. Mahkemede kendisi aleyhinde ifade veren 20 yaşındaki oğlu hakkında da şunları söylüyor:

“Oğlumun aklını çeldiler, bütün bu olanlara rağmen benim hakkımda böyle konuşması beni derinden yaraladı, kendisini affedebileceğimi düşünmüyorum.” (Euronews)

Zihnim hâlâ karışık mı, evet! 20 yıl paylaşılan bir hayatta 8 bin euroluk bir kiralık katile de iş düşüren 800 bin euroluk hayat sigortası bu kepazeliğe neden olacak mıydı? diye düşünüp durunca karışık olmasın mı yani?

NOT:

Geçen seneye ait bir yazımdır.

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Merhaba Sevgili Okurlarım. 


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam