SON DAKİKA
reklam
reklam

Frankfurt Türk Film Festivali 2021’de Daha Güçlü Gerçekleşecek -2

Köşe Yazarı: Sinan ERDOĞDU   Eklenme Tarihi: 20 Kasım 2020, Cuma - 01:10   Okunma Sayısı:

Değerli okurlarım; Rotary Uluslararası Kısa Film Festivali, 13. yılında sanatseverlerle buluşuyor. 19 – 21 Mart 2021 tarihleri arasında Adana’da düzenlenecek olan festival, Covid-19 salgını tedbirleri alınarak gerçekleştirilecek. Festivalin tüm kategorilerdeki başvuruları başladı.

Kurmaca, Belgesel, Animasyon ve Deneysel kategorilerinde film alımlarına başlayan festivale http://www.rofife.org  web adresi üzerinden başvuru yapılabilecek. Ayrıca bu yıla özel, festivale bir kategori daha eklendi. Sağlık çalışanları için yapılan kısa filmlerin değerlendirileceği bu kategoride, jürinin beğendiği filme özel ödül verilecek. Festivale başvurular 1 Şubat 2021’de sonlanacak.

Festival kapsamında Türk Sinemasına destek veren sanatçılara verilen Ustaya Saygı, Onur, Emek, Başarı, Uluslararası Başarı ve Sanata Evet ödüllerinin sahipleri ile festivalin kısa film yarışmasında Kurmaca, Belgesel, Animasyon ve Deneysel kategorilerindeki adaylar da Mart 2021’de açıklanacak. Festival hakkında daha detaylı bilgiler festivalin sosyal medya hesaplarından paylaşıldı.

***************************************************************************

1 - 7 Mart 2021 tarihlerinde İzmir’de gerçekleşeceği açıklananan 4. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nin yarışma başvuruları başladı. İlk kez 2018 yılında ‘Kadın Yönetmenler Haftası’ olarak başlayan festivalin dördüncü yıl teması, Festival Direktörü Gülten Taranç tarafından ödül töreninde ‘Süper Kahramanlık’ olarak açıklanmıştı. Hem kadınların sinema sektöründe üretim yapmasının hem de bağımsız festival düzenlemenin aslında bir süper kahramanlık işi olmasına vurgu yapan temasıyla festival, dördüncü yıl sloganına da “Sığamıyoruz” olarak belirledi. Öte yandan,festivalin İzmir’in farklı lokasyonlarına yayılması için de sürpriz çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

“Süper Kahramanlık” teması ve #Sığamıyoruz sloganı çerçevesinde 4. Kadın Yönetmenler Festivali, 9 Kasım 2020’den itibaren başvuruları kabul etmeye başladı. Festival hakkındaki ayrıntılı bilgilere www.kadinyonetmenlerfestivali.com.tr adresinde ulaşabiliyor.

 

 

 

 

 

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Merhaba Sevgili Okurlarım. 


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam