SON DAKİKA
reklam
reklam

Elmanın Dört Önemli Yararı

Köşe Yazarı: DİLARA CEREN TÜRKMEN   Eklenme Tarihi: 5 Nisan 2021, Pazartesi - 11:11   Okunma Sayısı:

Bir çoğumuzun beğeniyle yediği elmaların faydalarından yeterince haberdar mıyız. Bu yazımızda elmaların en önemli yararlarını derledik. Sağlıklı ve güzel günler dilerim.

1 .Cildi parlattır ve güzelleştirir: Elmanın cildinizi parlatma, aydınlatma ve pürüzsüzleştirme potansiyeli vardır. Bunun sebebi elmanın cildinizin pürüzsüz ve genç kalmasını sağlayacak kolojen bakımından zengin olmasıdır. Kolojen yüksekliği sayesinde cildi pürüzsüzleştirip ,cildin genç ve pürüzsüz kalmasını sağlar. Güneşten yayılan zararlı ışınlardan cildinizi korur. Elma aynı zamanda güneş yanıklarında da kullanılır. Elma , güneş yanıklarına sürüldüğünde yanan bölgenin soyulmasını engeller. Elma vücuttaki C vitaminini arttıran özelliğe sahiptir. Eğer vücudunuzda ne kadar C vitamini varsa o kadar protein ve kolojen üretimi fazla olur. Kolojen üretimi fazla olduğu zamanda ciltte oluşan yaralar , çizgiler , kırışıklıklar yok olur.

2.Saçları uzatır ve güçlendirir: Elma içerisinde bulunan biotin , saçlara ve tırnaklara oldukça gereklidir. Özellikle saç dökülmesini engelleyen biotin , saçın gelişimini desteklerken her saç teline güç ve kalınlık verir. Bunun yanında hızlı saç uzatır. Elma içerisinde procynidin B-2 bileşeni vardır. Bu bileşen sayesinde saç hızlı bir şekilde uzar. Saçlarının hızlı uzamasını isteyen kişiler mutlaka elma tüketmelidir.

3.Cilt kanserini engeller: Elmanın içerisinde bulunan A vitamini cilt gelişimi için oldukça önemli bir vitamindir. A vitamini cilt kanserine yakalanma riskini en aza indirir. Bir adet elma bir insanın günlük A vitamini ihtiyacını rahatlıkla karşılar. Elma kadınlara daha fazla A vitamini vermektedir.

4.Beyni aktif tutar: Yapılan araştırmalar , elmanın beyin fonksiyonları üzerinde önemli etkileri olduğunu gösteriyor. Beyni aktif tutmak için günde bir tane elma yenilmesi gerekiyor. Elma beyni koruyarak serbest radikallerle savaşmakta güçlü bir yardımcıdır.

 

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Merhaba Sevgili Okurlarım. 


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam

sinop emlak sinop pansiyon sinop günlük kiralık daire sinop web tasarım güneş paneli güneş enerjisi güneşten elektrik üretme