SON DAKİKA
reklam
reklam

Sektörün liderlerini ağırlayacak

Eklenme Tarihi: 21 Şubat 2021, Pazar - 00:52   Okunma Sayısı: 38483
Ticaretin yeniden hareketlenmesinde büyük rol oynayacak olan HOST İstanbul Fuarı, ev ve mutfak eşyaları sektörünün profesyonellerini ağırlarken, aynı zamanda 2021’in ilk yüz yüze gerçekleşen ticaret fuarı olma özelliğini taşıyacak

Alanında 2021’in dünya genelindeki ilk ev ve mutfak eşyaları fuarı olacak HOST İstanbul, 6 milyar dolarlık yılsonu ihracatı hedefleyen yerli üreticileri ve ithalatçı firmaları, yurt içi ve yurt dışından satın almacılar ve dev perakende zincirleriyle buluşturacak. 10 milyar dolar pazar hacmine sahip Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörünün bahar sezonu buluşması olan Ideal Homex, bu yıl HOST İstanbul adıyla kapılarını açacak. HOST İstanbul 15. Uluslararası Türkiye Ev ve Mutfak Eşyası Üreticileri Fuarı’nda; cam, porselen ve seramikten elektrikli ev aletlerine, metal mutfak eşyalarından plastik ev gereçleri/bahçe aksesuarlarına, dekoratif ürünlerden mutfak eşyalarına kadar yaşam alanlarına şıklık, estetik ve işlevsellik katan yüzlerce yeni tasarım sergilenecek. Tüyap Beylikdüzü’nde dört gün sürecek organizasyon boyunca milyonlarca dolar değerinde ticaret gerçekleşmesini beklediklerini ifade etti. Coğrafi konum, lojistik avantajları ve esnek üretim gücü ile öne çıkan Türkiye, global ölçekte 2021 yılına ertelenen satın alma kararlarının merkezi olmayı hedeflerken, ihracatın yıldızı yerli ev ve mutfak eşyaları sektörü de, bu fırsatı lehine çevirip büyüme artışını yüzde 10’a, yurt dışı satışlarını ise 6 milyar dolara çıkarmaya odaklandı. Yeni dönem hedef pazarları arasında Afrika, Japonya, İngiltere, Kanada, Rusya ve Avrupa Birliği ülkelerinin yanı sıra en büyük ithalatçı ABD’nin de yer aldığı Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektörü, 25-28 Mart 2021 tarihlerinde düzenlenecek HOST İstanbul’da buluşacak. Sektöründe dünya genelinde yılın ilk fuarı olacak organizasyonda yerli üreticiler ve ithalatçı firmalar, milyonlarca dolarlık yeni ticaret ve iş birliği anlaşmasına imza atacak.

 Fuar büyüme ve ihracat açısından önemli

 Fuarın sektörel büyüme ve ihracat hedefleri yönünden önemli bir görev üstleneceğini söyleyen Tarsus Turkey Fuar Direktörü Ebru Causey, “Küresel ticaretin yeniden hız kazandığı ve tedarik zincirinde özellikle Çin’e alternatif pazar olarak ülkemizin öne çıkmaya başladığı bir dönemde gerçekleşecek olmasından ötürü bu yılki HOST İstanbul, sektörel büyüme ve ihracat hedefleri yönünden önemli bir görev üstleniyor” diye konuştu. Ev ve mutfak eşyaları sektöründe ertelenen satın alma taleplerinin 2021’deki ilk buluşma adresinin Uluslararası HOST İstanbul olacağının altını çizen Causey, “Türkiye’nin üretici markalarına ve aralarında zincir perakendecilerin de olduğu doğrudan satın almacılara 15. kez ev sahipliği yapacak fuar, Avrasya’nın ev ve mutfak eşyası pazarının merkezinde konumlanıyor. Lokasyon ve lojistik avantajlarının yanında Türkiye, üretici kimliğiyle de küresel ölçekte önemli bir alternatif olarak öne çıkıyor” dedi. HOST İstanbul 2021’in ziyaretçiler için de önemli bir kazanım olacağını belirten Causey, fuara gelecek profesyonellerin, İngiltere, Avrupa Birliği üyesi ülkeler ve Amerika başta olmak üzere dünyanın dört bir yanına ihracat yapan tecrübeli üreticilerle bir araya gelerek, perakende işlerinde kendilerine avantaj sağlayacak ürünleri rahatlıkla tedarik edebileceklerini söyledi.

Evdeki zamana keyif katan ürünler

 Evde geçirilen zamandan en iyi şekilde yararlanmak, dünya genelinde çoğumuz için bir öncelik haline gelirken, sabah kahveleri ve günü aydınlatmak için küçük ikramlar gibi rutinler, güne renk katmak için harika birer seçenek oluşturuyor. Bazı ürünler ruh halinizi değiştirme ve çevrenizi canlandırma yeteneğine sahiptir. Bir fincan taze kahve yapmak veya bir bardak çay içmek gerçek bir rahatlık sağlarken günün sabırsızlıkla beklenen anlarından olabiliyor. Evde yemek pişirmek günün keyifli anlarından birine dönüşürken, mutfakta vakit geçirmeyi sevenler için üretilen şık ürünler bu keyifli deneyimi daha da yaşanır kılmaya olanak sağlıyor. Dayanıklı, şık ve sağlıklı bir seçenek olarak bambu sofra takımları günümüzde kahvaltı ya da akşam beş çaylarında en çok tercih edilen ürünlerin başında geliyor. Sürdürülebilirlik ve daha doğal bir dünya bilincinin artmasıyla, bambu gibi çevre dostu ürünler giderek daha popüler hale geliyor. Günümüz tüketicileri yeşil etiketli, çevre dostu ürünleri satın almayı tercih ederken, doğa dostu ve uzun ömürlü ev eşyalarının yakın gelecekte en yüksek trend olmaya devam edecek. Çevreye duyarlı ürünler yeni nesil için en önemli tercih sebebi haline gelirken, değişen müşteri taleplerini karşılamak için sürdürülebilir ürünlerin mağaza raflarında olması çok büyük önem kazanıyor. Avrupa'nın bir numaralı bambu ev ve mutfak eşyaları ürünleri üreticisi Bambum, her tüketicinin ihtiyaçlarını karşılayan geniş bir ürün yelpazesi sergiliyor. Sofra takımlarından tamamlayıcı ürünlere kadar Bambum, geniş bir ürün yelpazesine sahip deneyimli bir üretici konumunda.

 Sürdürülebilir uzun ömürlü ürünler

 Emaye kupalar akla gelen en dayanıklı ürünlerden biridir. Bu şık ve kaliteli ürünler her yaşam tarzına uyarlanabilir. Ayrıca misafirlerinize lezzetli bir kahve sumak için de ideal olabilirler. Yeni dönemin yılın en popüler konularından biri olarak, uzun ömürlü ve birden fazla kullanım alanına uyarlanabilir ürünler, sürdürülebilirliği temsil ediyor. Uzun ömürlü ve dayanıklı bir kupa, pek çok ortama ve anıya eşlik edebilir. Tüketiciler, ürünlerin ardındaki hikayeye verdiği önem kadar aynı zamanda eşyalarıyla olan duygusal bağlarından da keyif alıyor ve kısa süreli kullanımdan öte, hayatlarında yer kazanabilecek ürünlere yönelmeyi tercih ediyor. Türkiye'nin en büyük emaye üreticisi Avşar Emaye’nin uzun ömürlü ürünlerini keşfedin. Yıllarca kullanımdan sonra bile rengini kaybetmeyen ve parlak kalan sert, çizilmeye karşı dayanıklı bir kaplama olan porselen emaye kaplama üreten firma geniş ürün gamına sahip. Yumuşak hatları ve her zaman keyif veren ideal tasarımı ile sabah rutinleri ve okuma seanslarının vazgeçilmezlerinden olan bu kupalar, özellikle gençler arasında son derece popüler. Samimi tasarımı ve sade görünümü ile her zaman modaya ayak uydurabilen dizaynı, günümüzde pek çok kafenin bu fincanlarda lezzetli içeceklerini servis etmeyi tercih etmelerinin ana nedenlerinden biridir. Neredeyse tüm dünya genelinde bir fincan kahve veya sıcak çay hayal edildiğinde akla ilk bu tasarım gelir.

 Satın almacılar için canlı yayınlar

HOST Istanbul, dünyanın dört bir yanındaki satın almacılara, yerli üreticiler ile birlikte gerçekleştirdiği canlı yayınlar ile en yeni ev ve mutfak eşyaları hakkında bilgi edinme imkanı sağladı. Hafta boyunca devam eden yayınlarda yer alan, Bambum, Renga, Herevin, By Art, Perilla, Happy Spring, Sun Plast ve Omak gibi firmalar HOST İstanbul satın almacılarına en iyi ürünlerini sergileme fırsatı buldu.

Binlerce üst düzey satın almacı tarafından takip edilen canlı yayınlar sektörün iletişim halinde kalmasını sağlarken yeni iş fırsatları yarattı. HOST Istanbul tarafından tüm dünyadaki satın almacılara duyurusu yapılan canlı yayınlar ile yerli ev ve mutfak eşyaları üreticisi firmalar, hafta boyunca toplamda 6.000'den fazla takipçi kazandı. HOST Istanbul canlı yayınları yerel basında da geniş yer aldı. Canlı yayınlar sektörden olumlu not alarak, yenilikçi yaklaşım sayesinde hem üretici firmaları hem de satın almacıları bir araya getirerek sektöre katkı sağladı. Tüm dünyadan satın almacıları mağazalarında ağırlama şansı bulan üreticiler yeni ürünleri hakkında detaylı bilgiler paylaşarak satın almacılarla bir araya geldi. Showroomlarda gerçekleştirilen sanal turlar, satın almacıların mağazalarında yer vermek isteyecekleri ürünleri keşfetme imkanı sundu. Üreticilerin en yeni ev ve mutfak eşyalarını tanıtmalarına olanak sağlayan HOST Istanbul canlı yayınları ilk elden bilgi alma ve dijital platformlar aracılığıyla birebir görüşme yapma fırsatı yarattı.

Benzersiz tasarımlar ve yüksek ürün çeşitliliği

Dünyanın önde gelen perakende şirketlerinden satın almacılar HOST İstanbul ziyaretlerini planlamaya başladılar. Şirketler, pazar paylarını artırmaya yardımcı olacak benzersiz ürünleri HOST Istanbul’da bulabilecek. Böylece bu firmalar rakiplerinden geri kalmazken, en iyi üreticilerle tanışmak imkanı da buluyor. Büyüme hedefinde olan ve ihracata yönelecek olan firmalar ise HOST İstanbul'un sunduğu tüm avantajlardan faydalanacaklar. Yüksek bütçeli satın almacılar HOST Istanbul’da buluşuyor.

Amazon, Amazon Saudi, Carrefour, Evkur, Gittigidiyor, Koçtaş, Media Markt, Mudo Concept gibi önde gelen lider firmalardan satın alma yetkilileri HOST İstanbul ziyaretlerini kesinleştirdiler. Özel üretim ürünler, benzersiz tasarımlar ve yüksek ürün çeşitliliği HOST İstanbul fuarını daha da cazip hale getiriyor. Fuara katılan firmalar, Akcam, Albayrak Melamin, Avşar Emaye, Bambum, Lux Plastik, Neva, Taç Porselen ve daha bir çok ev ve mutfak eşyası üreticisi ile tanışma imkanı da bulmuş olacaklar.

Yeni tedarikçiler bulmak için eşsiz bir fırsat sunan HOST İstanbul, perakende işlerinde fark yaratacak düşük maliyetli, yüksek kaliteli ev eşyaları satın almak isteyen sektör profesyonellerine özel fırsatlar sunuyor.

 

Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: MURAT İLTER

reklam alanı

YORUMUNUZU BIRAKABİLİRSİNİZ

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Merhaba Sevgili Okurlarım. 


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam

sinop emlak sinop satılık daire sinop kiralık daire