SON DAKİKA
reklam
reklam

Sektörün buluşma noktası

Eklenme Tarihi: 15 Haziran 2021, Salı - 17:56   Okunma Sayısı: 28348
Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik fuarı olan, 16. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı BeautyEurasia, son trendlerinin konuşulacağı, en yeni ürünlerin yerli ve yabancı ziyaretçilerle buluşacağı sektörün buluşma noktası olacak

 

Hyve Group tarafından düzenlenen Avrasya Bölgesi’nin en büyük kozmetik fuarı olan 16. Uluslararası Kozmetik, Güzellik ve Kuaför Fuarı BeautyEurasia bu yıl 16-18 Haziran 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi(İFM)’nde ziyaretçileri ile buluşmaya hazırlanıyor. Ticaret Bakanlığı’nın desteğini alan BeautyEurasia Avrasya pazarının kozmetik ve güzellik ürünleri üreticilerini bir araya getiren en önemli etkinlik olarak öne çıkıyor. Yerli yabancı sektör profesyonellerine yeni iş ve iş birliği fırsatları sunarken VIP Alım Heyeti (Hosted Buyer) Programı çerçevesinde katılımcı firmalar 60’tan fazla yabancı davetli satınalmacıyla fuarda bir araya gelecek. Program çerçevesinde Fransa, Almanya, Lübnan, Mısır, Kolombiya, İspanya, Gürcistan, Bulgaristan, Azerbaycan, Uruguay, Bosna Hersek, Bahreyn, Hindistan, Polonya, Hollanda, Filistin, Sırbistan, Malezya, Ukrayna, Gana, Tunus ve Fas gibi ülkelerden önemli alıcılar ağırlanacak. Avrasya pazarına açılan en önemli kapılardan biri olan BeautyEurasia’da, 3 gün boyunca tüm dünyadan ziyaretçilerin ağırlanması için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile Hyve Group tarafından düzenlenen BeautyEurasia, güçlü bölgesel ağı ile Türkiye için yeni iş, ortaklık ve satın alım fırsatları yaratmayı hedefliyor. Fuar; sektörün global ve bölgesel gelişim alanlarının tartışılmasını ve bilgi alışverişini sağlayarak, yeni fikir ve ürünlerin tanıtımına yönelik etkinliklerle dolu verimli bir platform sunuyor. 2019 yılında 36 ülkeden 374 katılımcı firma ile 130 ülkeden 11 bin 786 ziyaretçiyi ağırlayan fuar, 2021 yılında da bu rakamların iç ve dış pazar dinamiklerindeki hareketlenmeye bağlı olarak artması bekleniyor. Yerli yabancı sektör profesyonellerine yeni iş ve iş birliği fırsatları sunarken VIP Alım Heyeti Programı çerçevesinde katılımcı firmalar 60’tan fazla davetli alıcıyla fuarda bir araya gelmiş olacak. Program çerçevesinde Fransa, Lübnan, Kolombiya, İspanya, Gürcistan, Bulgaristan, Azerbaycan, Tacikistan, Bosna Hersek, Bahreyn, Surinam, Hindistan, Pakistan, Hollanda, Filistin, Sırbistan, Malezya, Ukrayna, Gana, Tunus ve Fas gibi ülkelerden önemli alıcılar ağırlanacak.

Fuar yeni ticari iş birlikleri için önem taşıyor

BeautyEurasia, Avrasya’da sektörünün en büyük fuarı olarak katılımcılarına Türkiye ve Avrasya Bölgesi pazarlarına yönelik büyük ihracat potansiyeli vaat ediyor. Özellikle bu bölge ülkelerini kapsayan pazar hedeflerine sahip üretici ve ihracatçı firmaların fuarda yer alması, yeni ticari iş birlikleri için önem taşıyor. Bunun yanı sıra fuar, tüm dünyanın hedef pazarları arasında yer alan Afrika, Orta Doğu, Orta Asya ve Uzak Doğu ülkelerinden gelen çok sayıda kozmetik zinciri, toptancı ve perakendeciye de ev sahipliği yapacak. Ayrıca dünyanın dört bir yanından üretici ve tedarikçilerin ürün, hizmet ve teknolojilerini ziyaretçilere sunduğu BeautyEurasia, 2021 yılında da üç gün boyunca katılımcı ve profesyonel ziyaretçilerine eksiksiz bir fuar deneyimi yaşatacak. Bu yıl da her sene olduğu gibi Hyve Connect Eşleştirme Programı ile tüm katılımcılar, ziyaretçiler ve hosted buyer’lar ücretsiz olarak akıllı telefon ve internet uygulaması üzerinden hızlı ve etkili bir şekilde networking yaparak, doğru müşteri ve tedarikçilerle bağlantı kurarak ağlarını genişletme fırsatı yakalayacaklar.

 

 

Konferanslar, teknolojik sunumlar ve makyaj şovları olacak

Sektöre yön veren kurum ve kuruluşların iş birliğinde düzenlenen etkinlik programıyla sektör profesyonelleri, influencerlar ve önemli birliklerin başkanları; trendler, yeni ürünler ve teknolojik inovasyonları ele alarak yabancı yatırımcılar, yerel üreticiler, satın almacılar ve karar vericiler için yol haritası oluşturacaklar. Üç gün sürecek Fuar’da konferanslar, teknolojik sunumlar, katılımcı firmaların ürün demoları, saç ve makyaj şovları da gerçekleşecek. Sektöre yön veren kurum ve kuruluşların iş birliğinde düzenlenen etkinlik programıyla sektör profesyonelleri ve influencerları ağırlayacak olan fuar, sektörel trendleri, teknolojik gelişmeleri, yasal mevzuatları ve ihracatı artırmak başlıklı konularda katılımcıların bilgilerini güncelleyecek. Ayrıca yabancı yatırımcılar, yerel üreticiler, satın almacılar ve karar vericiler için sektörel bir yol haritası oluşturulmuş olacak.

Altun ürün ve teknolojileri irdeleyecek

Fuarın açılış günü olan 16 Haziran 2021, Çarşamba günü BeautyEurasia Fuarı kapsamında İFM’de gerçekleşecek etkinlikte; sektör profesyonelleri, ünlü makyaj sanatçısı Fezi Altun eşliğinde fuar katılımcılarının stantlarını ziyaret ederken, firmaların değişen tüketici ihtiyaçlarına cevap olan ürün ve teknolojilerini irdeleyecek. Bir yandan fuar koridorlarında Fezi Altun ile sohbet edilirken bir yanda da stant ziyaretleri ile yerinde ürün uygulamalarıyla etkileşimli bir fuar deneyimi sunulacak. Turun ardından Beauty Amfi Etkinlik Alanı’nda Fezi Altun özel konuğu Didem Soydan’ı ağırlayarak makyaj tekniklerini gösterirken keyifli bir sohbet gerçekleştirecekler. “İhracatın Kalbindeki Sektör: Kozmetik” ve Teknolojik Gelişmelerle Yenilenen Ürün ve Pazarları bilgi ve deneyimi bir arada yaşatacak fuarda 16 Haziran tarihinde İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Başkan Yardımcısı İmer Özer, “İhracatın Kalbindeki Sektör: Kozmetik” başlıklı bir konuşma gerçekleştirecek.

e-ticaretin her yönü konuşulacak

Fuarın ikinci günü 17 Haziran’da ise Keyo Digital Kurucu Ortağı Mustafa Kemal Sözkesen moderatörlüğünde “E-Ticaret, Mağazaları Ele Geçirir mi?” adlı panel gerçekleşecek. Panelde dijital satış kanallarının yükselişi, mağazalara karşı pastadan aldıkları pay ve işletmelerin en etkin şekilde e-ticarete hazırlanmak için izlemeleri gereken yol haritası ele alınacak. Ticimax Dijital Pazarlama Yöneticisi Pınar Keleş de panelde yer alacak isimler arasında. “Piyasa Analizi ve Sahadan Deneyimler” ,”Alıcıların Ticaret Alışkanlıkları”, “Doğal Kozmetikte Gülün Önemi”, “Cilt Sağlığında Peeling Kullanımı”, Kuaför Tekstiline Yön Veren Tasarımlar”, ve “Kişisel Bakımda Profesyonel Makyaj” ele alınacak diğer konu başlıkları olarak dikkat çekiyor ve sektörü derinlemesine öğrenmek adına fırsat sunuyor.

Sektöre damga vuran tekno girişimler

Sosyal medya filtreleri, arttırılmış gerçeklik ile müşteri yönetimi, kişisel asistan mobil uygulamaları gibi kozmetik sektörüne damga vuran ürün ve teknolojileriyle sektöre yeni bakış açısı kazandıran, alışveriş teknolojileri ile satın almacıları ve üreticileri yenilikçi araçlarla buluşturan ve perakende satış deneyimine farklı bir soluk getiren girişimciler de Kozmetik Sektörüne Damga Vuran Tekno Girişimlerin anlatılacağı Beauty Tech Garage’da yerini alacak. Moderatörlüğünü Age Provocateur kurucularından Duygu Birecikli ve Gülşah Akın’ın yapacağı Beauty Tech Garage’ın konukları arasında Qreal Ürün Müdürü Alper Güler, HifaceApp Kurucusu Hüseyin Tamer ve Melo App CEO’su Melis Bilgili Baki yer alacak.

Sıra Dışı Saç Şovları BeautyEurasia’da!

Konferans oturumlarının yanı sıra katılımcı firmaların yeni ürün ve teknoloji sunumları ile sıra dışı saç şovları ziyaretçilerin ilgi odağı olacak. Ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo’nun saç stilisti Mustafa Mostafa, en havalı modellerle saç şovu gerçekleştirecek. Fuarın ikinci günü, İstanbul Berberler Odası iş birliği ile Ersin Seçilmiş ve Kadir Alkan saç şovlarına çıkacak. Fuarın son günü ise İstanbul Kadın Kuaförler Odası iş birliğinde Osman Balcı, Ayşe Doğan, Şükran Şahin, Selin Süremen ve Muhittin Yuşan saç ve makyaj şovları gerçekleştirecek. BeuatyEurasia’nın 2021 hedefleri hakkında bilgiler paylaşan Hyve Group Bölge Direktörü Kemal Ülgen: ‘Hyve Group olarak Türkiye ve Avrasya Bölgesi’ndeki engin tecrübe ve uzmanlığımızı, grubumuzun mevcut güçlü küresel ağı ile birleştirerek sektörün gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyoruz. BeautyEurasia ile sektörde yer alan farklı paydaşları bir araya getiriyor ve yüzlerce katılımcı ve ziyaretçinin endüstride yer alan gelişmelerden haberdar olmasını sağlıyoruz. 16-18 Haziran 2021 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz fuar ile 2019 yılında 10 bini aşkın ağırladığımız ziyaretçi sayısını arttırarak sektöre daha fazla katkı sunmayı hedefliyoruz” dedi.

Webinar serisi ile dijital çözümler

Sanal ticaret platformu Hyve Connect ve Big Marker platformları aracılığı ile gerçekleşen BeutyEurasia Webinar Serisi, 23 farklı ülkeden 28 alıcıya ev sahipliği yaptı. Azerbaycan, Bosna, Bulgaristan, Kolombiya, Fransa, Hollanda, Malezya, Litvanya, İspanya, Tunus ve Ukrayna gibi daha birçok ülkenin alıcıları, 140 fuar katılımcısı ile 40’tan fazla görüşme gerçekleştirdi. Toplamda 192 katılımcının çevrimiçi olarak yer aldığı webinarın oldukça başarılı geçtiğini, fuar katılımcılarının ve alıcıların verimli toplantılardan memnuniyetle ayrıldığını belirten Hyve Group Bölge Direktörü Kemal Ülgen, “Fuarcılık sektörü için fiziksel erişim olmazsa olmazımız. Ancak fuar tarihleri dışında ve pandemi koşullarını gözeterek dijital çözümlerin de yer aldığı hibrit uygulamalar ile alıcıların ve katılımcılarımızın ticari faaliyetlerini sürdürmelerine katkı sunmaya devam edeceğiz. BeautyEurasia Fuarı kapsamında ilk defa gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde gerek fuar katılımcıları gerekse alıcıların memnuniyet seviyesini yüzde 93 olarak tespit ettik. Dünyanın dört bir yanında alıcıları, fuar katılımcılarımızla buluşturduğumuz etkinliğimizi çoklandırmaya, Türkiye başta olmak üzere bölgesel ve küresel ekonomilere destek vermeye devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: MURAT İLTER

reklam alanı

YORUMUNUZU BIRAKABİLİRSİNİZ

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Merhaba Sevgili Okurlarım. 


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam

sinop emlak sinop pansiyon sinop günlük kiralık daire sinop web tasarım güneş paneli güneş enerjisi güneşten elektrik üretme