SON DAKİKA
reklam
reklam

EVRENSEL YASALAR SÜNNETULLAHTIR

Köşe Yazarı: AYDANUR AKTAŞ HIRA   Eklenme Tarihi: 16 Şubat 2021, Salı - 08:39   Okunma Sayısı:

Bu hafta sizlere evrensel yasalardan bahsetmek istiyorum. Çoğu kişi içinde yaşadığı sistemin yasalarını bilmediği için kendi başına bilmeden çorap örer. Bir anlamda herkes kendi derdini kendisi yaratır ve bu dertten kurtulmanın tek yolu da ihlal ettiği yasayı öğrenmek zorunda kalmaktır. Yaşadığı sorunlara imtihan der geçer insanoğlu fakat doğru cevapları bulmadıkça o imtihanı geçemez bir türlü.

 

İşte bu yüzden evrensel yasaları ele almak istedim bu hafta.

 

Evrensel yasalar, fizik ötesi tüm evreni yöneten işletim sistemidir.Kur'an’da Allah’ın değişmez kanunları ve düzeni bellidir. Termodinamik denge, yıldızların hareketleri, güneş’in doğuşu ve batışı, bulutların çarpışması ile yağmurun yağması, yer çekimi, suyun kaldırma kuvveti gibi fiziki kanunlar evrenin düzeni, Allah’ın değişmez kanunlarıdır. Belli kurallar doğrultusundaki bu nizami işleyişe SÜNNETULLAH denir.

 

Fiziksel evrenin nizami işleyişinde olduğu gibi evrensel zekanın da bir işleyişi ve değişmez yasaları vardır. Bu yasalar, hayat oyununun kurallarını belirler. Yasalara inanmasak da sonuçlarından kaçamayız. Tıpkı yer çekimi gibi. Yer çekimine inanmasak da böyle bir yasa vardır ve işlemeye devam eder.

 

Evrensel işleyişin üç temel yasası vardır. Bunlar sevgi yasası, çekim yasası ve şükran yasasıdır. Bu yasalarla uyum içinde olduğunuzda diğer yasalara kendiliğinden uyum sağlarsınız. Yasalarla uyum içinde olmak demek huzurlu olmanız demektir. Eğer huzurunuz yoksa yasaları ihlal ediyorsunuzdur.

 

Sevgi Yasası: Sevgi, olanı olduğu gibi tümüyle müdahale ve yargı olmaksızın kabul etmektir. Sevgi, nasılsanız öyle olmanıza izin vermek ve aynı hakkı herkese tanımaktır. Sevgi sadece bir eylem değildir, o aynı zamanda bir var-oluş halidir. Sevgiye koşul koyduğunuzda sevgi ile ilgili imtihan başlar hayatınızda. Siz bu konuda farkındalık kazanana kadar kendinizi değersiz hissedersiniz.

 

Çekim Yasası: “Benzer enerji benzer enerjiyi çeker,” der. Bu kural evrendeki her şey için geçerli olduğu gibi düşünceleriniz içinde geçerlidir. Düşünceleriniz de bir enerjidir ve benzer titreşimdeki

enerjileri kendine çeker. “Ne istiyorsanız değil, neyseniz onu çekersiniz.”

 

Çekim yasası der ki; Evrende “Sebepler sonuçlara göre yaratılır.” Sonucu görerek hayal ettiğinizde sizi o sonuca götürecek sebepleri kendinize doğru çekmeye başlarsınız. Hayal etmek çekim yasasının olmazsa olmazıdır.

 

Kendi hayat planınızı kurgulamadığınız sürece başkalarının hayatlarında figüran olursunuz ancak. Bu konuda farkındalık kazanıncaya kadar, hayatınıza sizi kullanan kişileri çekersiniz.

 

Şükran Yasası: Şükür; olandan razı olma ve olanı olduğu gibi kabul edebilme halidir. Dil ile söylenen değil, gönülden hissedilen memnuniyet gerçek şükür halidir. Şükrün tam mânâsı, hayattan lezzet almak, mutlu olmak, kendinden ve başkalarından memnun olmaktır.

 

Siz yaşamınızdan memnuniyet duyacağınız eylemler içinde olduğunuzda hayat size güzelleşmeye başlar. işte o zaman bu imtihanı da geçmiş olursunuz.

 

Diğer evrensel yasalar ise kısaca şöyledir:

 

Denge yasası: Esnek ol ve kimseye taraf olma

Seçimler yasası :Daima seçeneklerin olduğunu bil

Süreç yasası: Hayatı adım adım yaşa, sonuç odaklı olma, süreci gör.

Şimdi yasası:Şimdinin gücünü fark et ve enerjini doğru noktaya yönlendir.

Beklenti yasası :Kendin dışında kimseden bir şey bekleme

Tevbe yasası: Kendini ve başkalarını affet

Onur yasası: Kendi doğrularınla yaşa,

Eylem yasası: Yaptıklarının karşılığını mutlaka alacağını bil

Değişim yasası :Değişmek için önce kabul etmen gerekli

Teslimiyet yasası: Özüne güven ve kendine teslim ol.

Bütünlük yasası: Bütünle bir olduğunu fark et.

 

Düşüncelerimizin ve duygularımızın sonuçları evrensel yasalara tabiidir. Zihnimizdeki her düşünce ve ağzımızdan çıkan her söz büyülüdür. Evreni harekete geçirir. Evrensel yasaların dili ve iletişim yolu enerjidir. Evrensel yasalar kişileri tanımaz sadece enerjileri tanır. Her insan bir enerji yumağıdır. Her birimiz 24 saat yayın yapan radyo istasyonları gibiyiz. Düşünce ve duygularımızla yaptığımız yayın, her an tüm evreni dolaşır ve aynı türden enerjileri toplayarak bize geri döner. Yaydığımız enerjiye göre titreşimimiz yükselir ya da düşer.

 

Evrensel yasalara uyumlu davrandığımızda evrensel enerjinin yaratıcı kanalına girer ve sonsuz kısmetimiz olan sevgi, sağlık, huzur, bolluk ve bereketi yaşamımıza kolayca yaratabiliriz.

 

 

Evrensel yasalara uyumlanmanın tek yolu kendini bilmekten geçer. İnsan kendini bilme yolculuğuna çıktığında ve belli bir farkındalığa ulaştığında ancak evrensel yasalarla uyumlanabilir.

 

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Merhaba Sevgili Okurlarım. 


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam

sinop emlak sinop satılık daire sinop kiralık daire