SON DAKİKA
reklam
reklam

YÜCE EMEKLİ TÜRK AMİRALLERİ (!)

Köşe Yazarı: Gülsüm KOÇYİĞİT   Eklenme Tarihi: 7 Nisan 2021, Çarşamba - 16:42   Okunma Sayısı:

Her ülkenin, her yönetimin, her liderin bir tavan bir de taban dönemi vardır arkadaşlar. Bu durum kimsenin şahsına münhasır değil, aksine tüm dünyanın genel geçer kuralıdır. Türkiye olarak da bir dönemimiz vardı ki anımsayınız; sessiz, boynu bükük, güçsüz.. Adeta lale devri! Kıyaslamaktan imtina etmeyiniz lütfen o dönemlerle şimdileri, şu anı.. Kim ne derse desin alenen ortada olan bir şey var ki, o da lale devrini global Türkiye vizyonuyla bir süredir geride bıraktığımız, aleni bir yükseliş devri yaşadığımız.. 

 

Daha önceki yazılarımda da sormuştum bu soruyu : "Şimdi değilse ne zaman biz gerçekten -biz- olabilmeyi başarabileceğiz?"

 

Vatanseverliğini kılıflardan, partilerden, çıkarlarından münezzeh kaç kişi vicdani olarak sorguluyor?!

 

Siz daimi bir mücadele sürerken, yanında mısınız ülkenizin daima karşıt olmak için hep lafta mısınız?

 

Yunanistan'la içinde bulunduğumuz nahoş durumdan mı bahsetmeliyim? ABD'nin şımarık çocuğunun hadsiz kışkırtmalarına diplomatik savaşımızı mı açıklayayım? Rusya - Ukrayna savaş kokularından mı dem vurayım? Irak'taki faal operasyonlarımızı mı hatırlatayım? Akdeniz'deki mücadelemizi mi anlatayım? Hangimiz duymuştuk daha önce kıta sahanlığı, münhasır ekonomik bölge tabilerini mi diyeyim? 

 

Kendimizi eleştirelim biraz ne olur, uzaktan da davulun sesi artık hoş gelmiyor!

 

Gece yarısı bildiri yayınlayan 103 emekli amiralin değil vatan karasını, mavi vatanı savunduğuna da hiç inanmıyorum yeri gelmişken açık söyleyeyim. Görevlerini ifa etmişler; başarıları, emekleri bir yana bu durum bir yana.. Kime neye karşı uyarıdır bu metin? Dertleri nedir? Bahse konu bildirinin art niyetsiz, imasız, safiyane bir yanını göremedim şahsen.. Hitabet şekli dahi gerilmeme neden oldu. -Yüce Türk Milleti- darbe ve muhtıra metinlerinin ilk cümlesidir hepimiz iyi biliriz.. Keşke bilmeseydik, orası ayrı..

 

Elbette düşünce özgürlüğü var, tabii her düşünceye saygımız var ve ancak; çıkıp tek tek dile getirselerdi, basın toplantısı yapsalardı ya da Sayın Meral Akşener'in dediği gibi parti kurup, siyasete girselerdi, zira meraklı oldukları aşikar.. Neresi iyi niyetli bu yaptıklarının biri bana ne olur söylesin. "Ben lafımı söylerim alınan alır" diyemezsiniz efendim siz, siz köy ihtiyar heyeti değil, devlete yıllarını vermiş amirallersiniz. Tatlı canınız istedi diye de bir iş yapıp, ne var bunda diye kenara çekilemezsiniz. 

 

Elinizdeki tek alet çekiçse, size tüm sorunlar çivi gibi gelir derler..

 

Vatanseverliğine sesleniyorum konuya sebep amirallerin.. Yüce Emekli Türk Amiralleri!

 

Eğer bu bildiriyi iktidara menfi müspet bir mesaj vermek için yayınladıysanız, darbe savunucusu gibi gözüktüğünüz için ekmeklerine yağ sürdünüz bilginiz olsun. Yok biz illa Montrö'yü ve dahi ülkemiz çıkarlarını savunuyoruz diye düşündüyseniz de tebrik ederim parlamentoyu, vatandaşlarınızı yeni bir ayrıma daha sürüklediniz..

 

Şimdi tekrar sormak stiyorum; biz ne zaman gerçekten -biz- olabilmeyi başarabileceğiz?  

 

Sayın 103 emekli amiral siz bizimle aynı gemide kalmayacak mısınız? Rotanız gerçekte nedir? 

 

 

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Merhaba Sevgili Okurlarım. 


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam

sinop web tasarım sinop erkek öğrenci yurdu sinop kız öğrenci yurdu sinop kız yurdu arslan pansiyon sinop