SON DAKİKA
reklam
reklam

İstanbul amatör gündeminden kesitler-2

Köşe Yazarı: Sinan ERDOĞDU   Eklenme Tarihi: 22 Şubat 2021, Pazartesi - 10:55   Okunma Sayısı:

Pandemi süreci sebebiyle ertelenen İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlık seçim süreci devam ediyor. Bu kapsamda Başkan adaylarını çalışmalarına da köşemizden yer vermekteyiz. Başkan adaylarından ve Başkan Ali Düşmez’in secimdeki rakibi olan   Fikret Sivri, geçtiğimiz hafta içi Sultangazi ilçesindeki amatör spor kulüplerini tek tek gezerek sorunlarını dinledi, seçim ile ilgili çalışmalarından söz etti, projelerini anlattı.

Başkan Adayı Sivri, ekibinden bazı isimler ile birlikte Sultangazi ilçesindeki amatör spor kulüplerini ziyaret etti. Bu ziyaretlerde 25 Çat Spor Kulübü, Aslan Yuvası Spor Kulübü, Esentepe Spor Kulübü, İsmetpaşa Spor Kulübü, Malkoçoğlu Spor Kulübü, Sultançiftliği Spor Kulübü ve Zara Ekinli Spor Kulüplerinde Başkan ve yöneticilerle ile bir araya gelen Sivri’nin, Sultangazi’de yapılacak programının ikinci bölümünde de ziyaret edemediği ilçe kulüplerine konuk olacağı öğrenildi.

Ziyaretleri hakkında sosyal medya hesapları üzerinden bilgi veren İstanbul ASKF Başkan Adayı Sivri , “Bizleri misafir eden Sultangazi ilçemizdeki Kulüplerimizin kıymetli başkan ve yöneticilerine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi. İstanbul futbolunun yönetilemediğini savunan Başkan Adayı Sivri, pandemi süresinde tüm Kulüplerin, Antrenörlerin, futbolcuların ve kulüp personeli ile Hakem, Gözlemci ve Saha Komiserlerinin de mağdur edildiğini, amatörlerin bunu hak etmediğini ve bu durumun kendilerini de üzdüğünü söyledi.

***************************************************************************

Değerli okurlarım, sporcularımızın uluslararası dallarda önemli başarılar elde etmeleri de ülkemize ve spor dünyamıza moral kazandırdı. Geçtiğimiz hafta Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da yapılan 5. Balkan U20 Salon Atletizm Şampiyonası’nda 16 Balkan Atletizm Birliği üyesi ile turnuvaya misafir statüsünde katılan Malta’dan gelen atletler yarıştı. 30 kişilik kadrosuyla yarışmalara katılan Türkiye, elde ettiği 15 madalya ile şampiyona sonrasındaki madalya sıralamasında birinciliği kazandı. Şampiyonada Türkiye 5 altın, 5 gümüş, 5 bronz ile ilk sırayı alırken, Romanya 5 altın, 4 gümüş, 6 bronz ile ilk sırayı alırken, Ukrayna da 4 altın, 3 gümüş, 2 bronz ile üçüncü oldu.

Milli atletlerimiz altın- gümüş- bronz madalyaları şu isimlerle kazandılar :

 

Altın Madalyalar

1500 metre erkekler: Devrim Kazan

60m engelli erkekler: Ayetullah Demir

Sırıkla atlama erkekler: Sedat Cacim

Gülle atma: Pınar Akyol

4×400 metre erkekler: Emirhan Koş, Gökdeniz Göçmen, Orçun Duran, İsmail Nezir

 

Gümüş Madalyalar

800 metre erkekler: Mevlüt Kılıç

3000 metre erkekler: İbrahim Karateker

Gülle atma erkekler: Savaş Parlak

1500 metre kadınlar: Şevval Özdoğan

4×400 metre kadınlar: Zeynep Kuran, Ezgi Kol, Sudenaz Kazanççı, Nevin İnce

 

Bronz Madalyalar

400 metre erkekler: İsmail Nezir

400 metre kadınlar: Nevin İnce

Yüksek atlama erkekler: Atilla Göktuğ Taşdelen

60m engelli kadınlar: Yaren Yıldırım

Sırıkla atlama kadınlar: Elif Özelçi

 

Yine, Olimpik Kadın ve Erkek Boks Milli Takımları, Tokyo Olimpiyat Oyunları Avrupa Kota Müsabakaları hazırlıkları kapsamında 07-13 Şubat 2021 tarihleri arasında Macaristan'ın Debrecen kentinde yapılan 65. Bocskai Istvan Memorial Uluslararası Boks Turnuvasını Türkiye, 2 altın ve 2 bronz olmak üzere toplamda 4 madalya ile tamamladı.

51 kilo final müsabakasında ringe çıkan Buse Naz Çakıroğlu, Hırvat rakibi Cacic Nikolina'yı, 69 kilo final müsabakasında ringe çıkan Busenaz Sürmeneli, Fransız rakibi Emilie Sonvico'yu mağlup ederek altın madalya kazandılar.

69 kiloda Necat Ekinci ve +91 kiloda Berat Acar da turnuvayı bronz madalya ile tamamladılar.

Tüm sporcularımızı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Merhaba Sevgili Okurlarım. 


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam

sinop emlak sinop satılık daire sinop kiralık daire