SON DAKİKA
reklam
reklam

Merhamet

Köşe Yazarı: EMİNE ASYA KOÇYİĞİT   Eklenme Tarihi: 14 Nisan 2021, Çarşamba - 11:41   Okunma Sayısı:

Kuran kursunda 8-10 yaş kız çocuklarına ramazan ayı boyunca huzur dersi vermeye başladığım ikinci günü, kamera karşısında o minik ellerini dezenfekte etmeye çalıştığını gördüm. İlk dersimizde konuştuğumuz merhamet ile ilgili konuşmamızı buraya çekeceklerini düşünmemiştim. Evde yaşayan ailelerini riske atmamak için evde bile, kendilerine dikkat etmeye başlamışlar. O minik yürekleri bu konuyu bir kerede anlamıştı. Çevrelerine ailelerine karşı merhametin, onların sağlığını da düşünmek olduğunu. Âmâ çevremiz o küçük yürekler kadar merhametten faydalanmayan kişiler ile dolu.

Kendilerini düşünmeyi geçin, korona olduğunu bildiği halde yolculuk yapanlar var.Merhametleri olmadığı gibi bunun vebalinden de eminim haberleri yoktur.Umarım Ramazan-ı Şerif’in hatırına biraz düşünceli davranırlar. Çocukların bile bunu anladığı dönemde umursamaz davranan insanları anlamak mümkün görünmüyor.

Peygamber efendimiz buyurmuştur ki;

İnsanlara merhamet etmeyene Allah merhamet etmez. (Buhari, Tevhid)

Umarım bu ayette ne denmek istendiğini anlayabilirler. Biraz dikkat merhamet ve tevazünün insanlıktan bir şey kaybettireceğini düşünmüyorum. Allah özellikle Ramazan-ı Şerif’in hatırına bu dönemde toplumsal merhamet ve iyilik versin.

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Merhaba Sevgili Okurlarım. 


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam

sinop web tasarım sinop erkek öğrenci yurdu sinop kız öğrenci yurdu sinop kız yurdu arslan pansiyon sinop