SON DAKİKA
reklam
reklam

Yaşamak , Fani dünya İnsan ömrü

Köşe Yazarı: Selami BALTAOĞLU   Eklenme Tarihi: 11 Kasım 2021, Perşembe - 09:13   Okunma Sayısı:

İnsanların kontrol edemedikleri sadece yaşamları olmuştur. İnsan ömrü ortalama 70 yıl olduğundan dolayı bir şeylerin farkına vardıkları zaman oldukça geç olduğunu hissederler. Yaşlanmaları ile birlikte hayatları iş ev arasından geçtiğini görüyoruz. Doğumdan ölüm arasına kadar geçen zamanın bitmesine ihtiyaç duyuyor. Fani dünya olup insanlar yaşamlarına devam ederler.
Yaşamımız boyunca ne kadar yaşadığımız önemli değil de nasıl yaşadığımız önem taşır. İnsanların ömrü kısa veya uzun olabilir buna çeşitli şekillerle kendimiz belirleyebiliriz. Nasıl yaşayacağımızın kararını tamamen kendimiz vermeliyiz. Yaşamadan ölmek yaşamamakla aynı değerdedir.
İnsanlar hayatlarını doyasıya yaşaması gerektiğini bilmelidir. Yaşamları boyunca bazı olumsuzluklarla karşılaşsalar dahi 3 günlük dünya olduğunu unutmamalı. Ailesi kişilerin en değerli unsurlarından olup onlarla zaman geçirmeyi eksiltmeyin. Geleceğimizde başımıza ne geleceğini bilmediğimden dolayı tedbirlerimizi ona göre almamız gerekir. Mutlu olduğumuz şeyleri yaparken dünyada önem vereceğimiz değerleri unutabiliriz.
 
İnsana verilen en önemli armağanlardan biri yaşama hakkıdır. Canlı olarak yeryüzünde yaşar, yaptıklarından sorumlu olur. Hayat kendi özgür irademizce aldığımız kararlar sonucunda şekillenir. Yaşamak için elimizdekilerin değerini bilmemiz de gerekmektedir.
Yaşamımızda ne kadar değil nasıl yaşadığımız önemlidir. Amacımız olmadan ve amaçlarımıza ulaşmadan yaşamak bize bir şey katmaz. Herkesin bir hayali vardır, aile kurmak güzel bir geleceğe sahip olmak gibi. Yaşarken bunlar için yaşarız ulaşmak ise yaşamın bize getirdiği değerleri göstermektedir. Yaşamın insanlara verdiği değer oldukça fazladır. Doğru şekilde hareket ettiğimiz müddet yaşamak bizi ileriye taşır. Yaşamak bir kez verilen haktır, bazen ölümden döndüğümüze yaşadığımızı hissederiz. Bazen de bizi mutlu eden bir şey olduğunda yaşamanın ne olduğunu anlarız. Bazen fırsatı varken yapmak gerekir, fırsatlar elimizden kayıp gittiğinde hayatımız yıkımdan ibaret olur.
Yaşamak için kendi sebeplerimizi kendimiz yaratabiliriz. Mutlu olmak zor değil, gözümüzü yükseklere dikeceğimize çevremize bakmayı da öğrenmeliyiz. Kendimiz için yapabileceklerimiz oldukça fazladır, önemli olan nasıl davrandığımızdan geçer.
 

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Merhaba Sevgili Okurlarım. 


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam

sinop web tasarım sinop erkek öğrenci yurdu sinop kız öğrenci yurdu sinop kız yurdu arslan pansiyon sinop