SON DAKİKA
reklam
reklam

Yaşar Hocamızın Güzel Dileklerini Aldık

Köşe Yazarı: Sinan ERDOĞDU   Eklenme Tarihi: 20 Ocak 2020, Pazartesi - 11:41   Okunma Sayısı:

Köşemizin ve aynı zamanda gazetemizin en sıkı takipçileri arasında olan Maltepe Ardahanlılar Derneği Başkanı  ve Uzman –Eğitimci Yaşar Geler  hocamızın bizlerde özel bir yeri ve önemi var. O  yüzdendir ki; zaman zaman gönderdiği yazı veya mesajları  sizlerle paylaşıyor ve olumlu geri dönüşler alıyoruz.

Bu arada “Çocuk Gülerse Dünya Güler” başlıklı köşe yazımızdan ötürü Kars –Ardos Akbaba Köyü Derneği Başkanı Timur Karahancı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile Ataşehir Eğitim Deneği Başkanı Turgay Klıç ve Yönetim Kurulu Üyeleri de  ayrıca teşekkürlerini ilettiler. Buradan her iki derneğe  ve Maltepe Ardahanlılar Derneğine başarı dileklerimizi iletiyorum.

Yaşar hocamla son görüşmemizde kendisi benim ve TÜNAYDIN-SON-AN Gazetelerimizin çok değerli  çalışanlarının, tüm gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Patronumuz Ayşe Serpil YILDIZ Hanımefendiye de; başarı ve bol şans dilerken, onun da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı. Ben de çok değerli  meslektaşlarımın ve çok değerli patronum Ayşe Serpil YILDIZ Hanımefendi başta olmak üzere  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü bir kez daha kutluyorum. Bu vesileyle de aramızda olmayan  ve 2019’da aramızdan ayrılan Olay Gazetesi Kurucusu Merhum Ahmet TÜKEK Ağabeyimiz başta olmak üzere  de çok değerli usta kalemlerimizi ve görevlerini yaparken şehit olan basın şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.

Yaşar Geler  hocamız bir de 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle bir de mesaj paylaştı ve meslektaşlarımızın bu özel günlerini kutladı.   Şimdi  Yaşar hocamızın kutlama mesajını siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz;

“Sanırım ülkenin en zor koşullarında görev yapan mesleği Gazeteciliktir.

      Kar-kış, yağmur-çamur, savaş-barış, gece-gündüz, dağ-tepe, yurt içi-yurt dışı demeden koşulsuz görev yaparlar.

     Önce gazete nedir? Sonra da; Gazetecilik nedir? sorularını yanıtlamak gerekir.

     Gazete, yer yüzünde olup biten her konuda insanlara yorumu ya da yorumsuz yazılı bilgi sunan bir haberleşme aracıdır. Aynı zamanda basının da bir parçasıdır. Gazete taraflı ya da tarafsız haber yapar. Ama önceliği kamu yararı olan konularda taraf olmalıdır. Ancak vatandaşlara gerçek bilginin aktarılmasını da tarafsız olmalıdır.

     Gazetecilik ise, bilgi, birikim, yorum, duygu ve düşünceleriyle insanları aydınlatmayı kendilerine ilke edinmiş kişiliklerdir. Bu kişiliklerin yazılarıyla GAZETE dediğimiz haberleşme aracı ortaya çıkar.

     Günümüzde gazetecilik yazılı basın diye de adlandırılır. Şimdilerde İnternet Gazeteciliği de oldukça ilgi görmekte ve daha geniş halk kitlelerine ulaşılmaktadır.

     Gazetecilerin özünü, temel taşını ise, bana göre ülkenin en ücra köşelerinde görev yapan yerel gazeteciler, yerel medya temsilcileri oluşturmaktadır. Onların sayesinde belki de dünyanın en uç noktalarından bilgiler alınmaktadır. Sonrasında da merkezi bölgelerdeki gazete haberleri şekillenmekte ve bilgiler halka yansıtılmaktadır. Tam da bu nedenledir ki, Çalışan Gazeteciler tabiri ortaya çıkmaktadır.

Yasaksız, tutuksuz, özgür bir gazeteciliğin inşa edilmesi dileğiyle, önceliği yerel alanda çalışanlar olmak üzere, dünyanın her noktasında görev yapan, emektar ve cefakar çalışan tüm gazetecilerin 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ kutlu olsun!”

 

 

reklam

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Yeşim Demir'le Rüya Yorumları


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam