SON DAKİKA
reklam
reklam

En iyiler ödüllendirildi

Eklenme Tarihi: 29 Ocak 2022, Cumartesi - 23:19   Okunma Sayısı: 85167
Yapı sektörünün en önemli aktörlerinden olan mimar ve içmimarların hem gerçekleşmiş, hem de kağıt üzerindeki tasarımları Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödüllerinde değerlendirildi

Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri, “AURA İstanbul”da düzenlenen ödül töreniyle sahiplerini buldu. Altın Çekül Ödülleri’nin 27.si, 49 yıldır yapı malzemesi firmalarına, bir ürün vitrini, iletişim kanalı, malzeme seçicilerle tanışma imkânı sunan çok kanallı tanıtım hizmetiyle, inşaat piyasasındaki kilit endüstri profesyonellerine erişim sağlayan Yapı Kataloğu çatısı altında düzenlendi.  Ödül töreninde, Yapıda Yenilikçi Ürün Altın Çekül Ödülünü “Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 63/29” ürünü ile Şişecam alırken; “Intreme Fit” ürünü ile ABS Alçı, Yapıda Yenilikçi Ürün Gümüş Çekül Ödülüne layık görüldü. Yapıda Yenilikçi Ürün Jüri Teşvik Ödülü ise “Murfor Compact” ile Bekaert’in oldu.  1991 yılından 2017 yılına kadar Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen Türkiye’nin yapı malzemesi alanındaki ilk ürün ödülü olma unvanını taşıyan, 2020 yılı itibariyle Yapı Kataloğu çatısı altında düzenlenmeye başlanan Altın Çekül ödüllerinde, üç ana kategoride en iyilerin belirlendiği ödüller, AURA İstanbul’da düzenlenen etkinlikle sahiplerine verildi. “Mimarlık Teşvik” Ödülü, bu sene ilk defa Yapı Katalogu Mimarlık ödülleri kapsamında, Türkiye’de aktif olarak faaliyet gösteren belirli sayıda mimarlık ofisinin özel olarak davet edilmesiyle düzenlenen bir yarışma olarak sektörle buluştu. “Yeniden Kullanım, Yeniden İşlevlendirme” teması çerçevesinde, Yapı Katalogu Mimarlık Ödülleri yarışma moderatörlüğünün belirlediği, mesleki yetkinliğe ulaşmaya ve ortaya koydukları projelerle sektörde kendini göstermeye başlamış mimarlık ofisleri bu yarışmaya davet usulüyle katılım gösterdi ve yarıştı. Yapı Kataloğu'nun kapalı davetini kabul ederek “Mimarlık Teşvik” Ödülü’nde.Craft312 studio, Kat 73, KST Mimarlık, MAS Architecture Studio Istanbul, ONZ Mimarlık ve Rekare Mimarlık yarıştı.

Jüri listesi konusunun uzmanlarından oluştu

Avi Alkaş (Alkaş Danışmanlık Başkanı), Adil Baştanoğlu (2021 CEPHEDER Yönetim Kurulu Başkanı), Zafer Baysal (ULI Türkiye Başkanı), Doç. Dr. Ece Ceylan Baba (Yeditepe Üni. Mimarlık Bölümü Başkanı), Paolo Debiaggi (Mimar, Politecnico di Milano Yapı Teknolojileri Bölümü Öğr. Gör.), Nida DeBusk (Proje Genel Müdürü, North Carolina Greensboro Üni), Durmuş Dilekçi (İstanbul Serbest Mimarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı), Kurtul Erkmen(Mimar), Ayşe Hasol Erktin (Mimar), Massimo Guerini (BIMobject® İtalya Satış Müdürü), Gülçin İpek (Sektör Uzmanı / Mimar), Cem Kafadar (İnş. Müh. 1İnşaat Danışmanlık Kurucusu), Deniz Karabacak (Mimar, Teknoloji Danşmanı), Ebru Ünver Karaer (Yüksek Mimar - ÇEDBİK Yönetim Kurulu Başkanı),  Gökhan Karakuş (Tasarımcı), Tayfun Küçükoğlu (Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı), Francesca Schepis (Mimar, PhD, Mediterranean University of Reggio Calabria Öğretim Görevlisi), Prof. Dr. Hasan Şener (İstanbul Medipol Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi), Prof. Dr. Leyla Tanaçan (İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyesi), Doç. Dr. Çiğdem Tekin (MSGSÜ Mimarlık Bölümü Yapı Fiziği ve Malzeme Bilim Dalı Öğretim Görevlisi), Prof. Dr. Onuralp Yücel (İTÜ, Kimya Metalurji Fakültesi, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi)’den oluşan seçici kurul tarafından Yapıda  Yenilikçi Ürün, Fikir ve Sektörel Pazarlama olmak üzere üç ana kategoride, bu yıl başvuran ürünler ve projeler birçok farklı kriter etrafında değerlendirildi.

Yapıda Yenilikçi Ürün ve Fikir Ödülleri Listesi

Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödüllerinde kategorilerinde; YAPIDA YENİLİKÇİ ÜRÜN ALTIN ÇEKÜL ÖDÜLÜ: Temperlenebilir Solar Low-E Cam Nötral 63/29, Şişecam, YAPIDA YENİLİKÇİ ÜRÜN GÜMÜŞ ÇEKÜL ÖDÜLÜ: Intreme Fit, ABS Alçı, YAPIDA YENİLİKÇİ ÜRÜN JÜRİ TEŞVİK ÖDÜLÜ: Murfor Compact, Bekaert, YAPIDA YENİLİKÇİ ÜRÜN JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: Vento MonoSlim, Bien, YAPIDA YENİLİKÇİ ÜRÜN YAPI KATALOĞU ÖZEL ÖDÜLÜ: Silenta Extreme, GF Hakan Plastik, YAPIDA YENİLİKÇİ ÜRÜN YAPI KATALOĞU YAPI ÖNCESİ İŞLER KATEGORİ ÖDÜLÜ: Supershield Multiseal, Supershield, YAPIDA YENİLİKÇİ ÜRÜN YAPI KATALOĞU İNCE YAPI – BİTİRME İŞLERİ KATEGORİ ÖDÜLÜ: Protan SE, Protan, YAPIDA YENİLİKÇİ ÜRÜN YAPI KATALOĞU ZEMİN - DUVAR - TAVAN KATEGORİ ÖDÜLÜ: Reborn Koleksiyonu, Feltouch, TÜZEL FİKİR ÖDÜLÜ: Bi’Boya Smart Comfort, Kalekim ödül almaya hak kazandı.

Sektörel Pazarlama Ödülleri Listesi

Tüm dünya olarak zor günlerden geçtiğimiz 2021 yılında yenilikçi vizyonlarıyla hazırlamış oldukları kampanyalar ile sektöre katkıda bulunan firmalar da Sektörel Pazarlama kategorisinde ödüllendirildi. 2021 yılında En İyi Sektörel Eğitim Projesi Ödülü kategorisinde ödül verilmezken, En İyi Tanıtım Projesi kategorisinde üç firma “Eşdeğer Teşvik Ödülü”ne layık görüldü: AGT – Kurumsal Web Sayfa Yenilemesi, Çuhadaroğlu – Kurumsal Markalaşma Kampanyası, Ode Yalıtım – ODE Select

Altın Çekül Ödülleri Sergisi

27. kez, Yapı Kataloğu çatısı altında düzenlenen yapı sektörünün “Oscar Ödülleri” düzenlenen sergi ile taçlandırıldı. Altın Çekül Uluslararası Yapı Kataloğu Ödülleri’nde ödüle layık görülen ürünler Altın Çekül Ödülleri Sergisinde ödül töreninin ardından ziyarete açıldı. Yapı Kataloğu Mimarlık ödülleri 2021 Jüri Üyeleri; Can Çinici / Çinici Mimarlık, Durmuş Dilekçi / Dilekçi Mimarlık DDA, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, Kurtul Erkmen / K,G: Mimarlık, AURA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı, Ayşe Hasol Erktin / HAS Mimarlık

Amaç araştırma ve tasarım projeleri ile veri tabanı oluşturmak

İstanbul Mimarlık ve Şehircilik Araştırmaları Akademisi dünya kentlerinde ve özellikle İstanbul üzerinde çağın getirdiği çeşitli küresel ve karmaşık sorunların ağır baskı yaptığını gözlemektedir. AURA İstanbul, bu çağdaş sorunları anlamak ve başa çıkabilmek için çeşitli uzmanlık alanlarının birlikte çözüm üretmeleri gerektiğine inanır. AURA İstanbul, bu iş birliğini sağlayabilmek amacıyla uluslararası düzeyde faaliyet göstermek üzere yapılanmış kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. En önemli iki hedefinden ilki, sertifika programı aracılığıyla ilgili alanların mezunlarını akademik ve profesyonel hayata hazırlayacak araştırma ve eğitim ortamını sağlamaktır. Diğer hedefi ise, burada üretilecek araştırma ve tasarım projeleri ile bir İstanbul veri tabanı oluşturulmasına katkı sağlamaktır.

Firmaların pazarlama çalışmalarına destek oluyor

Yapı Kataloğu, Türkiye'nin 1973 yılından beri yayımda olan ve yapı malzemeleri alanında, çok önemli bir boşluğu doldurmuş ilk ve tek malzeme kataloğudur. Yapı Kataloğu 49 yıldır yapı malzemesi firmalarına, bir ürün vitrini, iletişim kanalı, malzeme seçicilerle tanışma imkanı sunan çok kanallı tanıtım hizmetiyle, inşaat piyasasındaki kilit endüstri profesyonellerine erişim sağlar. Mimarlar, iç mimarlar, inşaat mühendisleri, müteahhitler, şantiye şefleri ve satın almacılar Yapı Kataloğu 'ndan ürün ve malzeme seçer, teklif alır ve satın alım yapar, ihale veya bayilik teklifi alır, detaylı bilgi sorgular. Yapı Kataloğu, firmaları bu profesyonellere yakınlaştırarak, ürün ve malzeme satışlarına katkı sağlar. Firmaların pazarlama çalışmalarına, online fuar kimliği, pazarlama otomasyonu, SEO, içerik pazarlaması, web sitesi trafiğini geliştirme, basılı reklamcılık gibi hizmetler sunarak destek olur. Bunun yanı sıra firmaların müşteri ilişkilerini, kullanıcılarından yönlendirdiği ürün formlarıyla yönetir ve CRM yapılarına katkıda bulunur. Yepyeni bir altyapıyla yenilenen Yapı Kataloğu, kolayca aranabilir bir formatta geniş kapsamlı ürün, tasarım, marka, proje bilgisi sağlamakta ve mimarlara yeni ürünler, vaka analizleri (case study), sürdürülebilirlik, BIM ve diğer yeni teknolojiler hakkında en son konularda bilgiler, günlük güncellemeler, düzenli bültenler ve blog içerikleri sunmaktadır.

Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: MURAT İLTER, UĞUR FARUK YILDIZ

reklam alanı

YORUMUNUZU BIRAKABİLİRSİNİZ

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Merhaba Sevgili Okurlarım. 


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam