SON DAKİKA
reklam
reklam

PENTUZGÜMDER’de Sinan Terzi Güven Tazeledi

Eklenme Tarihi: 3 Aralık 2023, Pazar - 12:07   Okunma Sayısı: 34920
Pendik-Tuzla Gümüşhaneliler İl Derneği 2023 olağan kongresini gerçekleştirdi. Güçlü ve tüm ili kapsayıcı yönetimi ile tek aday olarak seçime giren Dernek Başkanı Sinan Terzi katılımcıların tamamının oyunu alarak yine, yeniden ve güven tazeleyerek tekrardan Başkan oldu.

Yoğun katılımın olduğu kongreye Gümüşhane Dernekler Federasyon Başkanı Bayram DEMİR ile yönetimi, Pendik Dernekler Federasyonu(PENDEF) Başkanı Murat ÇEVİK ile yönetimi, AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları Üniversiteler Birimi 1.Bölge Başkanı ve aynı zamanda dernek üyesi Cengizhan Yılmaz, STK Başkanları ile çok sayıda dernek üyesi katıldı.

Sinan Terzi alışılmışın dışında bir yönetim ortaya koyarak teveccüh ve takdir topladı

Sinan Terzi, yönetim kadrosunu Gümüşhane merkez olmak üzere Torul, Kürtün, Şiran, Kelkit ve Köse ilçelerini kapsayacak şekilde  tercih etti. Başkan Terzi, alışılmışın dışında bir yönetim ortaya koyup, bir önceki dönemde yapmış olduğu faaliyetler arasında öğrencilerden kadınlara, ihtiyaç sahiplerinden depremzedelere, kamu kuruluşlarından üyelere, bölgenin insanından diğer ihtiyaç sahiplerine kadar birçok alanda faaliyetlere  yer verdi Bu yüzden de üyelerin ve takipçilerinin teveccüh ve takdirini dernek üzerine topladı.

PENTUZGÜMDER Başkan Sinan Terzi “Her zaman ve her yerde olduğu gibi biz olur isek, bir olur isek, el ele verir isek bu işi başarırız.”

Başkan Terzi üyelere hitaben şunları söyledi;

“Sözlerime 1999 yılında kurulan ve derneğimizin kurucu rahmetli başkanı Niyazi Baş’a bir Fatiha okuyarak devam etmek istiyorum.

Bizden önce kendine değil bu aziz millete hizmetler eden başkanından yönetimine, sponsorundan emek veren, katkı sunan ve en önemlisi buranın mutfağında hizmet etmiş herkese teşekkürlerimizi huzurunuzda arz ediyorum.

Bir teşekkür de bugüne kadar ve bundan sonra bizimle yol yürüyen tüm yönetimin içinde ve dışındaki arkadaşlarıma, sponsorundan emek veren herkese huzurunuzda arz ediyor, emeklerine sağlık, sağ olsunlar, var olsunlar.

Bu dönemde şahsımıza ve yönetimimize duyduğunuz güvene ayrıca maddi ve manevi desteğinize herkesin huzurunda teşekkürü bir borç addediyorum. Aidatların ödenmesi noktasında bu dönem bir artış oldu. Bundan sonraki süreçlerde ise daha da artarak devam etmesini sizlerden önemle rica ediyorum. Şöyle ki; dernekçiliğin 3 sacayağı vardır. Bunlardan birincisi başta başkan ve yönetimin vizyonu, ikincisi derneğin ekonomik gücü, üçüncüsü ise siz değerli üyelerin yanımızda olmanız ve varlığınızı hissettirmenizdir. Bunlardan birisi eksik olunca, sizler olmayınca biz hep bir eksik kalırız. Bu hizmetler sizlerle oluyor ve anlam buluyor. Biz olacağız ve sizlerle olacağız. Bunu bekliyoruz sizden.

Her zaman ve her yerde olduğu gibi biz olur isek, bir olur isek, el ele verir isek bu işi başarırız. Bu dernek çatısı altında birlikteliği, kardeşlik ve dostluğu tesis etmek birinci önceliğimiz ve hedeflerimiz arasındadır. Ancak bunu yaparken tüm taraflar aynı gayret ve özveriyi göstermelidir. Tek taraflı ne aşk, ne sevgi, nede kavga olur. Onun içindir ki; birçok şey yönetimden beklenir lakin yönetiminde üyelerden beklentileri vardır. Herkes üzerine düşeni layıkıyla yapmaya çalışır ise bu dernek layık olduğu değeri görecektir.

Bir hususu daha nazar-ı dikkatlerinize arz etmek istiyorum. Derneğimizin tüm borçları ödendi. Bu kadar programa, yardım ödemesine ve harcamaya rağmen belki de derneğimizde ilk defa bir önceki dönemden sonraki döneme fazla bütçe veriyoruz hamdolsun. Her kongrede bir önceki dönemden dernek borç ile devrediliyordu. Şimdi  bizim dönemimizde bu tarih oldu. Ayrıca kadınlarımız bu dönemde çok faal çalıştı ve kongrede oylarını kullandılar. Bundan sonra daha da faal olacağız inşallah.

Yönetimimizle; Kadınlarımıza, Genele ve Üniversiteli Gençlere ayrıca Tüm Öğrencilerimize yönelik ayrıca işe ihtiyacı olandan yardıma ihtiyacı olana kadar her alanda dolu dolu hizmetler yapmaya gayret ettik.

Sizlerden önemle ve özellikle talebim şudur ki; geçmişe takılmadan önümüze bakalım. Bugüne kadar birçok hizmetler sağlandı. Bundan sonra daha iyisini yapmak için yönetim ve üyelerin elbirliğine ihtiyaç vardır. Lütfen ötekileştirmeden ve il derneği statüsü ile tüm gayret ve hedeflerimizi belirleyelim. Burası hepimizin.

Velhasıl sözlerimi hak ve hakkaniyetten ayrılmadan çalışacağıma derneğimizi ve hemşerilerimizi en iyi şekilde temsil edeceğime inanmanız ve güvenmeniz dileğiyle sonlandırıyor selam ve arz-ı muhabbetlerimi sunuyorum.”

Terzi’den teşekkür mesajı

Başkan Terzi sözlerinin devamında ise; kongreye katılanlara teşekkürlerini arz etti. Bundan sonra geçmişten daha başarılı hizmetler yapmak için gayret edeceğini ve daha iyi projelere imza atacağını ifade ederek tüm üye ve takipçilerinden yönetimine ve şahsına güvenmelerini maddi ve manevi destekleri ile arkalarında durmalarını talep etti. Kongreye bayanlar da katılarak oy kullandılar. Dernek başkanı Terzi öteden beri önemsediği bu katılımcı ruhu ve birliktelikle  daha başarılı bir dönemin olacağı kanaatiyle memnuniyetini dile getirdi.

Program sonunda faaliyet raporu geçmiş bütçe ve gelecek dönemin tahmini bütçeleri üye ve katılımcılara arz edilerek kongre tamamlandı. Kongrenin ardından PENTUZGÜMDER Başkanı Sinan Terzi teşekkür mesajında şunları söyledi;

“Öncelikle birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirilen ve katılımcıların özverisi ile taçlanan kongremizin, hakkımızda hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Tüm katılımcıların tamamının oyları ve teveccühü ile yine, yeniden güven tazeleyerek, derneğimizin yönetimine bizi layık gören tüm üyelerimize, katılımcı GUDEF ve PENDEF Federasyon başkanlarımıza ayrıca yönetimlerine, diğer STK Başkanlarımıza, bay ve bayanlara, gönlünde bize sevgi besleyen herkese ayrı ayrı şahsım ve yönetimim adına yürekten teşekkür ediyorum. Sevgi ve arz-ı muhabbetlerimi sunuyorum. Biz sizlerle büyük bir aileyiz. “

Editör: Uğur Faruk Yıldız - Cevdet Çetin

reklam alanı

YORUMUNUZU BIRAKABİLİRSİNİZ

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Merhaba Sevgili Okurlarım. 


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam