SON DAKİKA
reklam
reklam

Olimpiyatlarda yarışacak millilerimize yapay zekâ ve analitik destek

Eklenme Tarihi: 18 Nisan 2024, Perşembe - 23:52   Okunma Sayısı: 21512
Türkiye ilk kez 1924 yılında Paris’te katıldığı Olimpiyat Oyunları’nda 2024’te 100 yıl aradan sonra yine Paris’te yarışacak. Millîlerimizin bu yolculuğuna katkı sağlayacaklar arasına Küresel teknoloji lideri olma hedefiyle Avrupa ve Ortadoğu’da büyüyen ITserv Technology de katıldı. Kuruluş,26 Temmuz – 11 Ağustos 2024 tarihleri arasında düzenlenecek Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları yolunda TMOK’u teknoloji, yapay zekâ ve veri analitiği uygulamalarıyla destekleyecek.

Millilerimizi  ITserv Technology teknoloji, yapay zeka ve veri analitiği uygulamalarıyla destekliyor

Küresel teknoloji lideri olma hedefiyle Avrupa ve Ortadoğu’da büyüyen, kurumların teknolojiye açılan penceresi olan ITserv Technology, Türkiye’nin de uluslararası arenada spor alanında başarılarını artırması için önemli bir anlaşmaya imza atarak, 26 Temmuz – 11 Ağustos 2024 tarihleri arasında düzenlenecek Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları’ndan önce Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) Resmi Tedarik Sponsoru oldu.

Söz konusu anlaşmaya ait imzalar, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener ve ITserv Technology CEO’su Mehmet Ertan Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen törende atıldı. Anlaşmayla birlikte firma, dünyadan yaklaşık 10.500 sporcunun katılımıyla düzenlenecek Oyunlarda TMOK aracılığıyla Türkiye’den Olimpiyatlara katılacak sporcuları teknoloji, yapay zekâ ve veri analitiği uygulamalarıyla destekleyecek. Türkiye ilk kez 1924 yılında Paris’te katıldığı Olimpiyat Oyunları’nda, 2024’te 100 yıl aradan sonra yine Paris’te yarışacak.

ITServ Technology CEO'su Mehmet Ertan Erdoğan “Bugünkü imza ise bizim için çok değerli. Olimpiyatlarda göğsümüzü kabartan sporcularımızın ve takımlarımızın bu yıl da çok başarılı neticeler alacağına olan inancımız tam. Biz de bu alanda teknolojik olarak takımlarımızı ve sporcularımızı desteklemeye devam edeceğiz.”

Törende konuşan ITServ Technology CEO'su Mehmet Ertan Erdoğan, bu iş birliğinin sadece bir şirketin bir organizasyona destekleyici olmasının ötesinde anlam taşıdığını belirtti ve şu ifadeleri kullandı;

"ITserv Technology, kurulduğundan bu yana 12 yıldır hem amatör sporlar ve hem de farklı branşlarda farklı sponsorluk anlaşmaları gerçekleştirdi. Bugünkü imza ise bizim için çok değerli. Söz konusu anlaşma bu yılki Paris 2024 Olimpiyatları ve gelecek yılki Kış Olimpiyatlarını içeriyor. Hedefimiz sadece TMOK’un kendi altyapısındaki teknoloji desteğini sağlamak değil sahip olduğumuz büyük veri analitiği, yapay zekâ ve makina öğrenmesi çözümlerini spora nasıl yansıtacağımızla ilgili TMOK ile çalışıp bu alanda fayda sağlamak olacak. Son Olimpiyatlarda göğsümüzü kabartan sporcularımızın ve takımlarımızın bu yıl da çok başarılı neticeler alacağına olan inancımız tam. Bu yıl da farklı branşlarda bayrağımızı göndere çekeceklerdir. Biz de ITserv Technology olarak bu alanda teknolojik olarak takımlarımızı ve sporcularımızı desteklemeye devam edeceğiz.”

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener “ Bu iş birliğinin her iki camia için de yarar sağlayacağına inanıyorum. Ortak hedeflere ulaşmak üzere kollektif başarıyı sürdürmek temel amacımız olacak. Kendilerine teşekkür ederken Türk sporu adına güzel bir hamleyi başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener ise bilgi teknolojileri alanında kendini kanıtlayan ITserv Technology ile iş birliği anlaşması imzalamaktan mutluluk duyduklarını belirterek şöyle konuştu:

“TMOK’un bilgi teknolojileri altyapısını güçlendirirken Türk sporuna veri analitiği, yapay zekâ gibi yeni değerleri kazandırmak üzere ITserv Technology ile çalışıyoruz. İnanıyorum ki gerek TMOK gerek Türk sporu ve sporcularımız, Olimpik federasyonlarımız ve Olimpiyat Oyunları’na hazırlık yapan ekiplerimiz başta olmak üzere bu yolda ciddi adımlar atacağız. Kendi alanında yeni nesil teknoloji ürün ve hizmetlerini başarıyla gerçekleştiren ITserv Technology’nin çeşitlilik, kapsayıcılık ve cinsiyet eşitliği gibi öncelikli hedefleri TMOK’un hedefleriyle ve olimpik değerlerle örtüşüyor. Bu iş birliğinin her iki camia için de yarar sağlayacağına inanıyorum. Ortak hedeflere ulaşmak üzere kollektif başarıyı sürdürmek temel amacımız olacak. Bu yönde ITserv Technology’nin teknolojilerini spora uyarlamaları açısından değer yaratacak bir işbirliği içinde olacağımıza inanıyorum. Kendilerine teşekkür ederken Türk sporu adına güzel bir hamleyi başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Yapılan anlaşma 2 yıl boyunca geçerli

Bu iş birliği kapsamında ITserv Technology, başta Temmuz ayında düzenlenecek Paris 2024 Yaz Olimpiyat Oyunları olmak üzere 2 yıl boyunca Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin teknoloji alanındaki destekçisi olacak. Anlaşmayla birlikte Türkiye'den olimpiyatlara katılacak sporculara teknoloji, yapay zekâ ve veri analitiği uygulamalarıyla katkıda bulunulacak. Performanslarını artırmalarına, hedeflerine ulaşmalarına ve Türkiye'yi başarıyla temsil etmelerine yardımcı olmak için adımlar atılacak.

İstanbul’dan globale uzanan firma yapay zekâ, büyük veri analitiği ve makine öğrenmesi gibi alanlarda projeler geliştirmekte

Firma, 12 yıl önce İstanbul’da bir yazılım servis ve proje firması olarak kuruldu. Kurulduğu günden bu yana Türkiye’nin bir çok noktasında farklı entegrasyon projeleri gerçekleştirirken İstanbul ve Ankara ofisleriyle bir yazılım ve mühendislik şirketine dönüştü. Türkiye’deki birikiminin ardınan son 2 yıl içinde globalleşme yolunda yeni ofisler açtı. 2022 yılındaki Londra ofisinin ardından Dubai ve bu yıl da Suudi Arabistan Riyad ofisiyle dünyanın 4 farklı ülkesinde kendi ofisleriyle bulunan bir kurum haline geldi. ITserv Technology, global ofisleri aracılığıyla çevre ülkelere de teknoloji ihracatı yapmaya başladı. Geleneksel bir sistem entegratörü olarak kurulan ITserv Technology, son dönemde yapay zekâ, büyük veri analitiği ve makine öğrenmesi gibi alanlarda projeler geliştirmeye devam ediyor. Bu alanların yanında siber güvenlik ve bulut hizmeti sunan grup şirketlerinden Cloud4Next ile birlikte işletmelere uçtan uca hizmet götürüyor.

Kaynak: ÖZEL HABER
Editör: ÖZEL HABER

reklam alanı

YORUMUNUZU BIRAKABİLİRSİNİZ

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.

MOBİL UYGULAMAMIZ

HABER ARŞİVİ


Merhaba Sevgili Okurlarım. 


KÖŞE YAZARLARI

reklam
reklam